Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Meybüdi'nin Tefsirinde Tasavvuf
Meybüdi'nin Tefsirinde Tasavvuf

Meybüdi'nin Tefsirinde Tasavvuf

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi : Nizamiye Akademi
Standart Teslimat
21 Ocak - 26 Ocak
* 125 TL üzeri bedava!
  • 125 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786058045910

Meybüdi'nin Tefsirinde Tasavvuf Kitap Açıklaması

Hicrî ikinci ve üçüncü asırlarda sûfîlerin Kur’an âyetlerini tasavvufî bakış açısıyla tefsir etmeye başlamasıyla işârî tefsir okulu doğmuş oldu.  Prof. Dr. Abdulvahap Yıldız’ın kaleme aldığı; hicrî beşinci asrın sonları ile altıncı asrın başlarında İran’ın Fars bölgesinde yaşamış ünlü bir müfessir, muhaddis ve mutasavvıf Reşîdüddin-i Meybüdî’nin Keşfü’l-Esrâr ve Uddetü’l-Ebrâr adlı on ciltlik Farsça eserinin incelendiği Meybüdî’nin Tefsirinde Tasavvuf adlı bu çalışma, dört bölümden oluşmakta.

 

Birinci bölümde, Meybüdî’nin hayatı, şahsiyeti, fikirleri ve eserleri hakkında bilgi verilirken, ikinci bölümde, Keşfü’l-Esrâr ve Uddetü’l-Ebrâr’da insanın manevi yapısını oluşturan nefis, akıl, kalp, ruh ve sır gibi konulardan bahsediliyor. Üçüncü bölümde, Keşfü’l-Esrâr ve Uddetü’l-Ebrâr’da usûl-i aşere ve diğer tasavvufî ıstılahlar inceleniyor. Dördüncü bölümde ise, Keşfü’l-Esrâr ve Uddetü’l-Ebrâr’da, ulûhiyyet ve seyrü sülûk kavramları üzerine duruluyor.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Hamur Tipi : 1. Hamur

Ebat : 16 x 23,5

İlk Baskı Yılı : 2019

Baskı Sayısı : 1. Basım

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.