Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Meydanı Muhabbet

Meydanı Muhabbet

Meydanı Muhabbet

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786055155162

....Mutluluğumuzun anahtarı vicdanımızın elindedir, başka yerde mutluluk arayanlar vicdan terazisinin dengesini kaybetmiş olanlardır. Nefis tufanına yakalanmışlar benlik çukuruna düşmüşlerdir.Bizde diyoruz ki Alevi Bektaşi inanç rehberleri olarak nefis dediğimiz bu nesneyi eğitelim Nefis tufanına yakalanıp da benlik çukuruna kimsenin düşmesini istemiyoruz. Korkular stresler depresyonlar travmalar vicdan terazisinin dengesini kaybetmiş olmamızdandır.

Verilen sadakalar bizi kurtarmaz.Bizi kurtaracak olan vicdanı ahlaki nefsimizi dara çekerek kendi kendimizi sorgulayabilmektir. Bunu yapabilirsek ancak o zaman gönül köşkü temzilenmiş olur. Özümüzü sözümüzü gözümüzü davranışlarımızı bakışlarımızı düşüncelerimizi ahlaksal sorumluluk içinde tutabilirsek sıratel müstekim yoluna yönelmiş oluruz. Yalnız ve yalnız herkes kendi denetimini kendi yapacaktır. Bu başarışarıldığında olgunlaştığınızı göreceksiniz. Habbeler zerre olacak, zerreler kül haline gelerek savrulup gidecektir.

....Batıni tasavvufi nefsi terbiye eğitimini gerçekleştirelim. İnsanlığın yok olmasına daha fazla göz yummayalım; yarın çok geç olabilir. Roketatarlar, füzeler, atom bombaları hatta daha ileri teknolojik silahlar insanlığa hizmet etmez ancak yok olmasına zemin hazırlarlar. Oysa doğru olan konuşmak barışmak, insan olmak için yarışmaktır.

 

(Tanıtım Büteninden)

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Sayfa Sayısı : 176

Ebat : 13,5 x 19,5

İlk Baskı Yılı : 2020

Baskı Sayısı : 1. Basım

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız