Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Milena'ya Mektuplar
Milena'ya Mektuplar

Milena'ya Mektuplar

6/10 - 19 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Franz Kafka
Çevirmen: Esen Tezel
Yayınevi : Can Yayınları - Mektup Dizisi
Standart Teslimat
19 Nisan - 24 Nisan
* 125 TL üzeri bedava!
  • 125 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9789750738005

Milena'ya Mektuplar Kitap Açıklaması


Franz Kafka, Prag'da bir dost meclisinde tanıştığı gazeteci Milena Jesenská'dan öykülerini Çekçe'ye çevirmesini ister. Kafka ile Milena'nın yollarını kesişmesine neden olan bu dilek, bir ilişkinin başlangıcı, Milena'ya Mektuplar başlığı altında toplanan bu yazışmalarsa kısıtlı bir iletişimin tek aracı olacaktır.
Milena'ya Mektuplar eşi benzeri olmayan bir kitap, mektuplara örülmüş bir aşk romanıdır. Kafka'nın Milena'ya Nisan 1920 tarihli ilk mektubunda yağmurlu bir günden söz ederek deyiş yerindeyse bir roman tadında başlattığı bu yazışmalar, yazarın ölümünden kısa bir süre öncesine değin süregiderken, ümitsizliğin, çaresizliğin ve tıkanışın anlatımına dönüşür. Çünkü Kafka'nın da dediği üzere, "Mektup yazmak, hayaletlerin önünde soyunmak demektir, ki onlar da aç kurtlar gibi bunu bekler zaten. Yazıya dökülen öpücükler yerlerine ulaşmaz, hayaletler yolda içip bitirir onları."


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 400

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 267

Baskı Yılı: 2009


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2009

Dil : Türkçe

Yorumlar 3
güzel

beklentilerimi karşılayan güzel bir kitaptı

11.12.2020

Güzel

Bir arkadaşım hediye etti. Okumayı ertelediğim bir kitaptı. Okudum. Okumak kolay değil gerçi. Çünkü, mektuplar tek taraflı. Cevapları okuyamamak kötü oluyor. Milena yazdığı cevap mektuplarını  yok etmiş, kitaplaştırıldığı zaman sadece Kafka'nın mektupları varmış.  Kafka iş için Milena ile mektuplaşmaya (yazdıklarını çekçeye çeviriyormuş) başlamış. Daha sonra bu mektuplaşma aşk doğurmuş. 2 sene sürmüş. Bu 2 sene boyunca ikisi de başkalarıyla nişanlanmış, hatta Milena evlenmiş. Ayrıca bu kitapta Kafka'nın diğer eserleri hakkında bilgi de alabiliyorsunuz.

22.10.2014

hayal kırıklığı

heyecanla ve büyük beklentilerle aldığım ancak sonunu zor getirdiğim kitap

11.10.2011

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.