Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Mirasçılık Belgesi
Mirasçılık Belgesi

Mirasçılık Belgesi

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Standart Teslimat
07 - 11 Aralık
* 100 TL üzeri bedava!
  • Bu üründe, 'standart teslimat'ta kargo bedava!
  • Barkod: 9789750243714

Mirasçılık Belgesi Kitap Açıklaması

Bu eser, içtihat ağırlı bir çalışmadır. Konu hakkında en son Yargıtay kararlarına ihtiyacı olan kişiler için hazırlanmıştır. Bu eseri hazırlamamızdaki amaç, ilgili kişilerin Yargıtay'ın son yıllarda vermiş olduğu yeni içtihatlara kolay ulaşmalarını sağlamaktır.Vefat eden kişinin mirasçılarının tereke ile ilgili tasarrufta bulunabilmeleri için mirasçı olduklarını resmi bir belge ile ispat etmeleri gerekir. Kısaca mirasçıları ve miras paylarını gösteren belgeye mirasçılık belgesi eski deyimi ile "veraset belgesi" denir.


Mirasçılık belgesi, sulh hukuk mahkemesi ve noterler tarafından verilir. Sulh hukuk mahkemesinde görülen mirasçılık belgesi talebi, çekişmesiz yargılama usulüne tabidir. Bu şekilde alınan mirasçılık belgesi kesin hüküm teşkil etmez ve aksi her zaman kanıtlanabilir.  Alınan mirasçılık belgesi hatalı ise, mirasçılık belgesinin iptali ile yeni bir mirasçılık belgesi verilmesi istemi ile dava açılması gerekir. Bu dava, çekişmeli yargıya tabidir. Bu nedenle asliye hukuk mahkemesinde görülmektedir.


Kitapta Bulunan Konu Başlıkları:


Mirasçılık ve Mirasın Geçişi. Mirasçılık Belgesi Vermeye Yetkili Makamlar. Mirasçılık Belgesi Davasında Yargılama Usulü. Yabancılık Unsuru Taşıyan Mirasçılık Belgesi Davaları. Yabancı Ülke Mahkemesinden Alınan Mirasçılık Belgesinin Türkiye'de Tanınması. Mirasçılık Belgesi.Alındıktan Sonra Yapılan İşlemler.


 


(Tanıtım Bülteninden)


 


 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Ebat : 17 x 25

İlk Baskı Yılı : 2017

Baskı Sayısı : 2. Basım

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.