Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Modüler Öğretim Kuramdan Uygulamaya

Modüler Öğretim Kuramdan Uygulamaya

Modüler Öğretim Kuramdan Uygulamaya

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Ferda Akgül
Yayınevi :

Pelikan Yayınları - Eğitim Dizisi

Standart Teslimat
25 - 27 Ekim
* 75 TL üzeri bedava!
  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • Barkod: 9789758778041


Bu kitabın amacı her düzeydeki öğretmenlere, öğretim tasarımcılarına, program geliştirmecilere, eğitimi bilimlerinin ve öğretmen yetiştiren fakültelerinin farklı bölümlerinde okuyan öğrenciler ile eğitim organizasyonunda farklı yönetim seviyelerinde görev yapan uzmanlar ve yöneticilere "modüler öğretim"in bir eğitim organizasyonu biçimi olarak kuramdan uygulamaya kadar olan süreçleri tüm aşamaları ile ilgili nitelikli ve güncel bilgiler sunarak onların kendi çalışma ortamlarında verimli, sürdürülebilir eğitim ve öğretim yaşantıları planlamalarına, uygulamalarına ve değerlendirmelerine yardımcı olmaktır. Ülkemizde "Modüler Öğretim" bu güne kadar kısa aralıklarla konuşulmuş, çeşitli pilot uygulamalara konu olmuş, çeşitli pilot uygulamalara konu olmuştur. Bu konuda yapılan araştırmaların sınırlılığı konu ile ilgili kavramsal temellerin konu ile ilgili herkes tarafından ortak bir iletişim alanı yaratabilecek ölçüde anlaşılabilmesi gereksinimini ortaya koymuştur. Bu kitabın içeriğinde, "Modüler Öğretim" planlanan hedeflere ulaşılmasında pek çok öğretim biçimiyle birlikte çalışabilme özelliği gösteren "yöntem" ve "program" boyutu yanında "yönetsel", "ekonomik" ve "planlama" boyutlarında da bir takım üst yapılanmaları gerekli kılan bir eğitim organizasyonu biçimsel olarak ele alınmaktadır. Bu anlamda ülkemizin eğitim siteminde gereksinim duyulan bir boşluğu dolduracağına inanıyorum. Kitap kapsamında sunulan bilgiler ve örnek materyaller, bilimsel bir çalışma sürecinin sonuçları olarak geçerlikleri ve güvenirlikleri kanıtlandıktan sonra okuyuculara sunulmaktadır.

Araştırmanın her aşamasında büyük destek sağlayan ve beni yönlendiren değerli hocam Doç.Dr. Hafize KESER'e, görüşleri ile araştırmada kullanılan materyallere yön veren Sayın Prof.Dr. Akif ERGİN'e, araştırmanın istatistik boyutunun tümüyle yapılandıran Sayın Yrd.Doç.Dr. Şener BÜYÜKÖZTÜRK'e, görüşleriyle araştırmanın kuramsal çerçevesinde büyük katkılar sağlayan Prof.Dr.Tanju GÜRKAN'a sonsuz saygı ve teşekkürlerimi sunarım.

Çalışmamın her boyutunda manevi desteklerini bulduğum MEB-Kız Teknik Öğretim Genel Müdürlüğü'ndeki değerli büyüklerim ve üstlerime teşekkür ederim.

Öğrenim yaşantımın her aşamasında beni sevgileri ve olumlu görüşleri ile destekleyen aileme sevgilerimle teşekkür ederim. Bu kitabın tüm okuyuculara yararlı olmasını dilerim.
-Dr. Ferda AKGÜL-Sayfa Sayısı: 257

Baskı Yılı: 2004


Dili: Türkçe
Yayınevi: Pelikan Yayınları

Sayfa Sayısı : 257

İlk Baskı Yılı : 2004

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız