Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Modüller Öğretim Programına Dayalı Çevre Eğitimi Etkinlikleri

Modüller Öğretim Programına Dayalı Çevre Eğitimi Etkinlikleri

Modüller Öğretim Programına Dayalı Çevre Eğitimi Etkinlikleri

Yayınevi :

Vizetek Yayınları

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786057523075

Ülkemizde uygulanan öğretim programlarında yer alan ve bir bakıma eksik verilen çevre eğitimi son yıllarda daha da önem kazanmış ve öğretim programlarında genişçe yer almaya başlamıştır. Bu durum gerçekleştirilirken de özellikle çağdaş yaklaşımların temel alınması ve uygulamaların yapıldığı etkinliklerin var olması dikkat çekmektedir. Ayrıca, öğrencilerin çevre eğitimi ile ilgili konularda ortaya çıkan sorunları bilimsel bilgiyi kullanarak çözüme kavuşturmaları, gelecek nesillerin çevre bilinçli olarak yetiştirilmelerine de büyük bir katkı sağlayacaktır. Bu çalışmada ilk olarak çevre eğitimi ve modüler öğretim programına yönelik gerekli teorik bilgiler verilmiş sonrasında ise ünitelere ait etkinlikler ve uygulanış biçimi detaylı olarak okuyucuya sunulmuştur. Bu kitap, hedef kitlesi olarak seçtiği öğretmen, öğretmen adayları ve akademisyenler için de ayrıca bir başvuru kaynağı olacaktır. Kitapta yer verilen “Çevre Bilinci”, “Ekosistem”, “Bitki ve Hayvanlar”, “Çevresel Olaylar” ve “Çevre ve İnsan” gibi başlıklar aynı zamanda çevre eğitiminin en önemli konuları arasında yer almaktadır.

Çevre eğitimini farklı bir bakış açısı ile irdeleyen bu kitabın, çevre eğitimini daha ileri seviyelere götüreceğine inanılmaktadır. Bu kitabın çevre eğitimi ile ilgili her kesime katkı sağlaması dileğiyle…

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Sayfa Sayısı : 96

Ebat : 16 x 24

İlk Baskı Yılı : 2020

Baskı Sayısı : 1. Basım

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.