Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


More Than Reading

More Than Reading

More Than Reading

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Hızlı Teslimat
07 Temmuz
Standart Teslimat
08 - 11 Temmuz
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786056619069

More Than Reading” kitabımız, öğrencilere “okumaktan daha fazlası”nı vermek için hazırlanmıştır. Kitap 30 farklı, güncel ve özgün metin içermektedir. Her okuma parçası için “pre-reading” (okuma öncesi), “while-reading” (okuma sırasında) ve “post-reading” (okuma sonrası) çalışmaları bulunmaktadır.

 

Pre-reading:

Vocabulary Pre-view: Okuma öncesinde, ilk olarak her metne özel, önemli kelimeler eşanlamlıları ile eşleştirilerek çalışılır. Bu kelimeler metinde KIRMIZI renkle yazılıdır.

Grammar Pre-view: Ardından da metinde geçecek olan önemli gramer noktaları örnek cümleler ve gerekli olan yerlerde de Türkçe çevirileri ile verilir. Bu dilbilgisi konuları metinde YEŞİL renkle yazılıdır.

 

While-Reading:

True / False Questions: Okuma parçası okunduktan sonra, çıkarım, spesifik bilgi bulma,yazar görüşü takip etme, yorum yapma gibi becerileri geliştirmek için verilen cümlenin doğru ya da yanlış olduğunu bulmamızı gerektiren bir çalışma yapılır.

Test Questions: Çoktan seçmeli sorulardan oluşan bu bölümde, okuduğunu anlama, çıkarım yapma, yorumlama, bilgileri takip etme, yazar tutumu bulma, parçaya başlık bulma ve parçadaki bir kelimeye en yakın kelimeyi tespit etme gibi sorular yer almaktadır.

 

Post-Reading:

İlk alıştırmada (exercise 4) tanımı verilen kelimelerin, metinde KIRMIZI renkle verilenlerden seçilerek bulunması istenir.

İkinci alıştırmada (exercise 5) ise, ilk alıştırmada (exercise 4) bulunan kelimelerden uygun olanlarını, cümle içinde boş bırakılan yerlere yerleştirmeleri istenir.

 

Cevap anahtarları:

Her okuma parçasının cevap anahtarı, ilgili metnin hemen ardındadır.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Ebat : 16 x 24

İlk Baskı Yılı : 2019

Baskı Sayısı : 2. Basım

Dil : Türkçe - İngilizce

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.