Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Mother Nature's Children
Mother Nature's Children

Mother Nature's Children

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi : Kelime Yayınları
Standart Teslimat
03 Ağustos - 06 Ağustos
* 50 TL üzeri bedava!
  • 50 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9799944343069

Mother Nature's Children Kitap Açıklaması


“Series for English Learners – İngilizce Kitaplar Serisi”nin ikinci seviyedeki kitabı “Mother Nature’s Children – Tabiat Ana’nın Çocukları”, ilköğretim ve lise çağında ve İngilizce öğrenen öğrencilere hitap etmektedir. Bu sefer de İngilizce’nin yaşadığı başka bir ülkede Amerika’da geçiyor hikayemiz. Genevieve Vaughan, Texas’da kendine ait çiftliği olan ve çocuklara yönelik çalışmalar yapan bir kadın araşırmacı. Geçen yıl Türkiye’ye gelip 3 üniversitede konferanslar vermişti.

Bu kitabında, çocuklara doğanın getirdiklerini anlatıyor. Kolton ve Brandon adındaki iki erkek kardeş, tatillerini geçirmek için bir süreliğine halalarının yanına Stonehaven Çifliğine gelirler. Bir yandan atlar, devekuşları bir yandan da gizemli bir mağarada keyifli bir gün geçirirler sonra da şehre giderler, orada sinemaya, fastfoodcuda vakit geçirirler. Böylece, yazar, okuyucunun her iki yaşam arasında zihinlerinde bir yolculuk yapmalarını sağlayarak, doğanın verdiklerini ve bizim ondan aldıklarımızı göstermeye çalışmıştır.

Siyah-beyaz resimlerle donatılmış bu kitapta ayrıca yazar Genevieve Vaughan’ın Türk okurları için de özel bir önsözü de yer alıyor. Her sayfanın sonunda, sayfa içinde geçen bilinmeyen sözcükler, sayfanın sonunda cümle içinde kullanılarak, İngilizce olarak açıklaması yapılmış, bazen de sözcük, resim ile daha iyi anlatılacağı düşünülerek, o sözcüğün resmi konmuştur. Hiçbir şekilde bir sözcüğün Türkçe olarak açıklamasının yapılmasının nedeni, çocuğa, İngilizce’yi İngilizce bir metinden öğrenmesinin doğruluğundan kaynaklanmaktadır. Kitabın sonunda da öyküyle ilgili hazırlanan sorulara, cevaplarıyla birlikte ver verilmiştir. Böylece öğrenci kendini test etme şansını elde edecektir.Sayfa Sayısı: 56

Baskı Yılı: 2006


Dili: İngilizce
Yayınevi: Kelime Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2006

Dil : İngilizce

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.