Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Muska

Muska

Muska

Yazar: Sadık Yemni
Yayınevi :

Nar Kitap

Satış Dışı
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786055020057


Usta yazar Sadık Yemni'nin Türkçede bir ilk olan romanı Muska, bir kere daha okurla buluşuyor. 1996'da ilk kez yayımlandığında okurun ve eleştirmenlerin büyük ilgi gösterdiği kitap.

Gizemli gerçekler, büyücü yaşlı kadınlar ve Levanten kimliğinin son demlerini yaşayan İzmir…

Delifişek, kimya meraklısı Sarp.

Göztepe'deki 94 sokağın üç beyaz cadısı Cemile, Ayzıt ve Seher genç bir kadına büyü yapıldığını ve işin kökünün çok ince tasarlanmış kötücül bir plana ve kumpasa dayandığını keşfeder. Kâinatın gizli enerjilerini başkalarının hayatlarını karartmakta kullanan bir kadın, binlerce yıldır bir kuyunun dibinde duran bir eşikten başka bir âleme geçmenin yolunu aramaktadır. Bunun için önüne çıkan her engeli bertaraf eder.

Aynı mahallede oturan emekli fizik öğretmeni Halit Duman ölüm döşeğinde aslında değişik geçmişler yaşadığını fark ederek bu derin gizemin örtüsünü aralamayı dener. On iki yaşındaki, gönül gözü açık olan Sarp Sapmaz'ın gözünden normal farkındalığımıza kapalı alanları keşfederiz. Altmışlı yılların ruhunu, mahalle hayatının eşsiz tadını başarıyla yansıtan benzersiz bir roman. Senfonik bir kurgu. Hem heyecanlı, akıcı; hem de üst üste katmanlarıyla satır araları bile dolu sayfalar.

"Karşılıklı aynalar, içiçe kutular, resim içinde resimler", evet, ama bu romanlarda aynı zamanda "kahkaha" da var, muzip bir kahkaha.
-Fatih Özgüven-
(Tanıtım Bülteninden)


Dili: Türkçe
Yayınevi: Nar Kitap

Sayfa Sayısı : 400

İlk Baskı Yılı : 2013

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız