Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Müzakere ve Arabuluculuk

Müzakere ve Arabuluculuk

Müzakere ve Arabuluculuk

Yayınevi :

Siyasal Kitabevi

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786054627448


Müzakere iki veya daha fazla kişinin veya tarafın, belirli bir konuda, kabul edilebilir bir uzlaşmaya varmak için yürüttükleri bir süreçtir. Müzakere, Alternatif Uyuşmazlık Çözümü (AUÇ) olarak adlandırılan, idari ve adli yargı kararı olmadan uyuşmazlıkların çözümüne yönelik yöntemlerin birisidir.

Diğer AUÇ yöntemleri olan arabuluculuk ve hakemlik (tahkim) de, karşılıklı müzakere eden taraflar ve müzakereler üzerine inşa edilmektedir. Müzakere süreçleri üzerine inşa edilmekte olan arabuluculuk konusu da, gerek iş çevrelerinde gerekse diplomasi ve hukuk alanında alternatif uyuşmazlık çözümü yöntemlerinden birisi olarak kullanılmaktadır. Ülkemizde, "Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanunu" hukuki düzenlemesinin de iş, yönetim çevrelerinde ve toplumdaki uyuşmazlıkların çözümünde güçlü etkide bulunması beklenmektedir. Aralarındaki uyuşmazlığı, kendi istekleriyle ya da bir mahkemenin önerisi ile arabulucunun eşliğinde çözmeye karar veren taraflar, uyuşmazlık konusunu arabulucuya ileterek, tarafsız bir arabulucu eşliğinde, uyuşmazlıklarını tartışma ve kendileri için en iyi çözümü, bulma fırsatı elde edebilirler. Her durumda, arabuluculuk süreci içinde müzakerenin varlığı bir önkoşuldur.

Dolayısıyla, arabulucuların da müzakere süreçlerini çok iyi bilmeleri gerekmektedir. Kitabın başlıca amacı, müzakere ve arabuluculuk tekniklerinin tanımlanması ve karşılıklı her iki tarafın da kazançlı çıkacağı müzakere ve arabuluculuk süreçlerinin gerçekleştirilebilmesi için gerekli bilgi ve becerilerin okuyucuya kazandırılmasıdır.
(Tanıtım Bülteninden)



Sayfa Sayısı: 344

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Siyasal Kitabevi

İlk Baskı Yılı : 2013

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.