Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Ne Güzel Şey Ayrılık

Ne Güzel Şey Ayrılık

Ne Güzel Şey Ayrılık

Satış Dışı
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789944116503


Ne Güzel Şey Ayrılık…

Suat Tercanlıoğlu, yeni şiirleriyle okuyucunun huzurunda.. Kitabına bu kez; “Ne Güzel Şey Ayrılık” adını vermiş.. Bu isim çok düşündürdü beni.. Gizli bir ünlem mi vardı sonunda bu ifadenin? Yoksa yenilen olağanüstü acılı bir yemeğin ağızları yakarken bıraktığı bir tat mıydı bu? Onu mu anlatmak istemişti? Türkçe’nin bir dil olarak ifade zenginliğini ve söyleyiş gücünü daha ilk adımda hissetmek ne güzel.

Suat’ın önceki şiirlerini de okudum.. Bu yeni kitabında şiirin gittikçe derinleşen vadilerine götürüyor bizi yine.. Tercanlıoğlu bu kez varlık-yokluk muhasebesine, ruh ve bedenin trajik hesaplaşmasına çağırıyor şiir okuyucusunu.. Dil daha da oturmuş, daha da etkili bir hüviyete bürünmüş bu mısralarda.. Hemen belirtmeliyim ki; son derece güçlü imgesel bir üslup bekliyor sizi kitapta.. Kuşkusuz bu tarz şiirler, karşısında donanımlı bir şiir okuyucusu istiyor.. Bunu hiçbir zaman göz ardı etmemek lâzım diye düşünüyorum. Belki bazı dizeleri dönüp dönüp yeniden okumak gerekiyor.. Şair açısından bu bir ifade zaafiyeti değil elbette, aksine şiir tekniği açısından arayıp da bulamadığımız şeylerden biri olmalı..

Dr. Rıdvan CanımSayfa Sayısı: 104

Baskı Yılı: 2007


Dili: Türkçe
Yayınevi: Nüve Kültür Merkezi

Sayfa Sayısı : 104

İlk Baskı Yılı : 2007

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız