Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Neden Hep Ben?

Neden Hep Ben?

Neden Hep Ben?

Yayınevi :

Ahir Zaman

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786055095987

Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden)

 

 

Allah (cc), insanı bu dünyada imtihana tabi tutar. Hastalık ve musîbetler ise, bu imtihanın gereğidir…

“Hastalık neden bana isabet etti?” sorusunu hemen hemen kendisine hastalık yahut başka bir bela isabet eden herkes sorabilmektedir.

“Neden ben?” sorusunu ise hasta olmayanlar da sorabilmekte ve Allah’ın varlığı ile ilgili tartışmalara konu olduğu için felsefi bir yönü bulunmaktadır.

Siz de başınıza gelen hastalık ve musîbetler için bu soruları soruyorsanız; elinizdeki bu eser, bela ve musîbetlerin başa geliş sebeplerine, Kur’an ayetleri, hadisler ve hadislerin din âlimleri tarafından yorumları ışığında cevaplar sunuyor.

Hastalıklar ve kazalar, müminlerin sabırlarını ve ahlaklarının güzelliğini gösterebilecekleri ve Allah’a yakınlaşmak için kullanacakları çok önemli fırsatlardır…

“Allah dilerse insan hiçbir zaman hasta olmaz, ağrı duymaz veya acı çekmezdi. Ama eğer insan böyle bir zorlukla karşılaşırsa da bilmelidir ki bu zorluğu yaşamasının, hem dünyanın geçiciliğini hem de Allah’ın sonsuz gücünü anlayabilmesi açısından pek çok hikmeti vardır. Unutulmamalıdır ki bu gerçeği kalben kavrayabilmek ve asıl olarak böyle bir olayla karşılaştığında güzel ahlak ve sabır gösterebilmek çok önemlidir.”

 

İlahiyatçı Uzm. Psikolog Mehmet Küçük

 

 

Yayın Yönetmeni: M. Endülüs Özbay

Yayın Koordinatörü: Selçuk Alkan

Editör: M. Erol Kuloğlu

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Ebat : 13,5 x 21

İlk Baskı Yılı : 2018

Baskı Sayısı : 1. Basım

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.