Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Neden Olmasın?
Neden Olmasın?

Neden Olmasın?

10/10 - 1 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Hacı Evren
Standart Teslimat
03 Ağustos - 06 Ağustos
* 50 TL üzeri bedava!
  • 50 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786053068518

Neden Olmasın? Kitap Açıklaması

Genel paydada başarıya ulaşmış birey ve bu bireylerin oluşturmuş olduğu toplumların erişebildiği toplumsal hazzı keşfetmek, keşfedilen haz çerçevesinde libido düzeyini sanatsal uğraşı alanlarına yoğunlaştırabilmek, toplumsal normların kadın, çocuk ve hayvan haklarındaki dogmatik, eleştirilemez yapısını sorunsuz bir şekilde koruyabilmek için sanatla, edebiyatla ve vicdanın önüne geçemeyen bastırılmış kötü niyetlerden bağımsız insan sevgisiyle büyümenin hürriyetiyle yazılarımı birleştirmek istiyordum. Kendisine, çevresine, ailesine ve içinde bulunduğu toplumla birlikte evrensel insan haklarına katkıda bulunmak için çabalayan yeni doğanların, bir bakıma gelecekle randevulaştığı aynı zamanda geçmişle yüzleştiği o kritik nokta evrelerinin en önemli noktasıydı sanat.

Balerin olmak isteyen, kutuplaştırıcı etmenleri ortadan kaldırarak belki de futbolcu olmak isteyen bir kız çocuğuna babasından gelen bir teklif, aynı dönemin erkek çocuğu için şartlandırılmamış şiir yazma serüvenini aynı zamanda başlatabiliyordu. Geçmişten kopmayıp, günümüzle sentezini söz sanatlarıyla süsleyen bir sanatsal yapıda yer edinmek ve okumaktan sıkılmadığım Nazımlara, Cahitlere, sizi okudum; beni de biri okusun diyebilmek için sanatsal yönümü gizleyemeyip, kitaplaştırmak istedim.

Henüz kritik dönemimin lise yıllarında kenarları sürtünmekten eskimiş, yırtılmış, masumiyet çağımın en duygu yüklü defterinde biriktirdiğim şiirleri bir araya topladım; üstüne üniversitenin kattığı çağdaş fikirlerle yazılmışları da ekledim. Psikoloji okumaya karar verdiğim, geleceğimi tasarlamaya koyulduğum andan itibaren yazma serüvenini en temel paydam yapmıştım; bu yüzdendir ki cinsiyetçi yaklaşımları bırakıp şiir dedim ve eminim zamanı geldiğinde yüksek bir kararlılıkla düzyazı (roman, deneme vb) diyeceğim. En yüksek fayda için, sanatın her alanıyla (müzik, edebiyat vb) uğraşmaktan asla vazgeçmeyin. Hem belki sanatsal yönünüz, bilimsel yönünüzün çoktan önüne geçmiştir. Belki bugün şiirleriniz, yarın da bilimsel yazılarınız keyifle okunup, takdir edilecektir. Neden olmasın?

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Sayfa Sayısı : 84

Ebat : 13,5 x 21

İlk Baskı Yılı : 2020

Baskı Sayısı : 1. Basım

Dil : Türkçe

Yorumlar 1
Çok iyi kitap kesinlikle tavsiye ederim

Çok güzel ve ufku geliştirici özelliği var

02.03.2021

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.