Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Od

Od

Od

Bir 'Yunus' Romanı

Yayınevi :

Kapı Yayınları - İskender Pala Bütün Eserleri Dizisi

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786055147679

Her yazdığı romanla yüz binlerin kalbini feth eden İskender Pala yeni romanı ‘OD’ ile yeniden  okurlarını selamlıyor. Od bir Yunus Emre romanı.  Gök kubbemizin her zaman parlayan ve hep çok sevilen, şiirleri gönülden gönüle dolup dilden dile dolaşan Yunus Emre, bu kez OD’un ana kahramanı. İskender Pala’nın ilim ve kültür adamı olmasının yanında, yazar kişiliğinin imbiğinden geçirilerek aşkın tahtına bir kez daha oturtuluyor. 13. yüzyılın her bakımdan kavruk ve yanıp yıkılan ortamına Yunus Emre’nin gelişi tarihi atmosfer içerisinde hakiki anlamına kavuşturuluyor. Yıkıntılar ve yangınlar içinden bir gönül ve bir insanlık anıtının inşa edilişi cümle cümle anlatıyor ve elbette kalbe dokuna dokuna yol alıyor. Romanın her sayfasında Yunus’un hamlıktan saflığa geçişi okunuyor.


Biliyorum,


“Biz bu ilden gider olduk,


kalanlara selam olsun,” demişti…


Yine Biliyorum,


“Bizim için hayır dua kılanlara selam olsun.” Demişti…


Ve Sevgili’ye gittiği o geceden sonra adının dilden dile,


Aşkının gönülden gönüle dolaştığını da biliyorum…


Şimdilerde ona kimisi Âşık Yunus, Miskin Yunus…


Derviş Yunus…Varsın onu da desinler.


Ve Türk yurtlarında, onu en çok “Bizim Yunus” diye çağırırlar.


Biliyorum.


(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı : 360

İlk Baskı Yılı : 2012

Dil : Türkçe

Yorumlar 27

TÜM YORUMLARI GÖSTER
başarılı

İskender Pala'nın anlatımıyla güzellik kazanmış bu güzel eseri herkesin okumasını tavsiye ederim. Yunus Emre'nin hayatını tarihçe gibi değil de kendi ağzından özetle anlatması sıkmadan kitabın sonunu görmenizi sağlıyor. Kültürümüzün önemli insanlarının hayatları hakkında bilgi sahibi olmak hepimize düşen görevlerdendir. Bu kitapta güzel bir araç. yazara teşekkür ederim.

04.08.2018

Harika bir kitap

Gerek akıcılığı, gerek konusuyla hala etkisinde olduğum şaheser. 2 günde bitirdim. Düşünmeyin alın hemen!

23.08.2016

İskender Pala

İskender Pala'nın diğer kitapları gibi tarihi çok güzel kaleme alıp sürekleyici anlaşılır bir üslupla kaleme almış bu romanını da tavsiye ederim. Yunus Emre hakkında kalıcı bilgiler edinmenizi sağlayacağına eminim.

15.07.2016

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız