Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Öğretmen Olmak

Öğretmen Olmak

Öğretmen Olmak

Bir Can'a Dokunmak

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786053743774


Doğan Cüceloğlu ve İrfan Erdoğan, bu kitapta genç fidanları taptaze umutlara dönüştüren öğretmenlerimizi konuşuyorlar.

Eğitim ve öğretmenlik hakkında bugüne kadar biriktirdikleri kuramsal, tarihsel ve güncel fikirlerini paylaşmak üzere bir araya gelen Doğan Cüceloğlu ve İrfan Erdoğan, uzun soluklu bir yol arkadaşlığı kurdular. Yaklaşık bir yıla yayılan bir zaman dilimi içinde, sadece İstanbul'da değil, Türkiye'nin çeşitli kentlerinde "öğretmen"i konuştular, tartıştılar ve bütün bu kayıtları, elinizdeki kitabın malzemesini teşkil edecek şekilde düzenlediler.

Nihayetinde ortaya çıkan bu eser, eğitim konusunda Türkiye'nin en birikimli düşünürlerinden Doğan Cüceloğlu ve İrfan Erdoğan'ın yalnızca kendi aralarındaki değil, tüm öğretmenlerimizle kurdukları diyalogun bir ürünü olarak görülmelidir. Ve şimdi bu diyalog, kitabın okurlarıyla devam edecek.

Öğretmen Olmak, sadece okulda değil, yaşamın her alanında, herkese esin kaynağı olmak isteyenlere...
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 208

Baskı Yılı: 2013


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 163

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Final Kültür Sanat Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2013

Dil : Türkçe

Yorumlar 3

Aydınlatıcı Bir Eser...

Eğitim sorunu ülkemizdeki başlıca sorunlardan. Eğitimin temel unsuru olan öğretmenin amaçlarını, yöntemlerini, etki alanını çok iyi bir şekilde ifade ediyor. Öğretmek Olmak ve Öğretmenlik Yapmak kavramlarını zihnime kazandırdı. Bu iki arasında derin farklar var. Tavsiye ederim. Bu alanda yazılmış kaliteli bir eser...

14.11.2016

Çok güzel bir kitap

Tavsiye üzerine aldım ve iyi ki almışım. Çok sayıda insana da tavsiye ettim. Sohbete dayalı bir kitap olmasına rağmen oldukça da bilgilendirici.  Okuru fazla yönlendirmemekte. Ayrıca sistemle ilgili çok ince eleştiriler de var.  Bu kitabı okuyan bir öğretmen kendini iyi hisseder.

31.03.2016

Sadece kapağı güzel..

İkilinin sohbetleri aynen yazıya dökülmüş. Tüm kitabın özeti bir makale bile etmez. Öğretmenlik ile ilgili geyik muhabbeti tadında yapılan gerçek hayattan örnekler yokmuş gibi hayali öyküler( onlar da bir iki tane) kullanarak yeni öğretim sistemlerinden habersizce 40 yıl önceki bilgilerden akla gelenleri yazıya döküp adina da kitap demişler.
Kuru, tatsız-tuzsuz bir kitap. Yarım bırakmamak için bitirdim.

06.08.2013

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.