Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Okulda Başarı İçin Ders Çalışma ve Öğrenme Yöntemleri
Okulda Başarı İçin Ders Çalışma ve Öğrenme Yöntemleri

Okulda Başarı İçin Ders Çalışma ve Öğrenme Yöntemleri

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789750210839

Okulda Başarı İçin Ders Çalışma ve Öğrenme Yöntemleri Kitap Açıklaması


Araştırmalar, okulda başarının önemli ölçüde öğrencilerin öğrenme süreçlerinde aktif bir rol almalarına ve bu çerçevede çeşitli ders çalışma ve öğrenme becerilerini kullanmalarına bağlı olduğunu göstermektedir. Bu becerilerin geliştirilmesi ve kullanılması konusunda, hem öğrencilerin kendilerinin ve velilerin hem de öğretmenlerin bilinçli bir biçimde çaba göstermesi gerekmektedir.

Bu kitap, okulda başarı için gerekli olan bir dizi ders çalışma ve öğrenme yöntemini anlatmakta ve öğrencilerin kullanımına yönelik çeşitli örneklere, tekniklere, formlara ve önerilere yer vermektedir. Ele alınan yöntemler arasında çalışma planı yapma, dinleme, not alma, derse aktif bir biçimde katılma, okuma, yazma, kütüphaneyi kullanma ve sınava hazırlanma yer almaktadır. Hem öğrencilere, hem eğitimcilere, hem de anne-babalara yönelik olarak hazırlanan bu kitap, çalışma ve öğrenme yöntemleri konusunda verilecek ders ve seminerlere kaynak olabileceği gibi, öğrencilerin doğrudan kullanımına yönelik bir kaynak niteliği de taşımaktadır.

Kitapta bölümler birbirinden bağımsız olarak hazırlanmıştır ve her bölüm ayrı ayrı okunarak da kitaptan yararlanılabilir. Fakat tüm yaşam boyunca başarılı olabilmek için, kitapta bahsedilen yöntemlerden birkaçının kullanılmasının yeterli olmayacağı düşünülmekte, ancak tüm yöntemlerin bir arada öğrenciye bu başarıyı sağlayacağına inanılmaktadır. Bu nedenle kitabın baştan sona kadar takip edilmesi tavsiye edilmektedir.

Kitapta Bulunan Konu Başlıkları
- Öğrenme Nasıl Gerçekleşmektedir?
- Planlı Çalışmak için Neler Yapabilirim?
- Okurken Nelere Dikkat Etmeliyim?
- Dinleme Becerimi Nasıl Geliştirebilirim?
- Derse Aktif Katılmak için Neler Yapmalıyım?
- Yazarken Nasıl Bir Yöntem İzlemeliyim?
- Sağlık ve Beslenme Konusunda Nelere Dikkat Etmeliyim?
- Araştırma Yaparken Kütüphaneyi Nasıl Kullanmalıyım?
- Motivasyonumu Nasıl Arttırabilirim?
- Not Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?
- Sınavlarda Nasıl Başarılı Olabilirim?
(Tanıtım Bülteninden)



Sayfa Sayısı: 272

Baskı Yılı: 2009


Dili: Türkçe
Yayınevi: Seçkin Yayıncılık

İlk Baskı Yılı : 2009

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.