Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Olasılık ve İstatistik

Olasılık ve İstatistik

Olasılık ve İstatistik

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786059942621


Günümüzde Aktüerya , Biyoistatistik , Ekonometri , İktisat , İstatistik , İşletme , Matematik, Matematik Eğitimi , Psikoloji , Sosyoloji , Tıp ,Zıraat ve Mühendislik alanlarında özellikle Elektrik-Elektronik, Bilgisayar,Endüstri,Jeoloji,Tekstil,Haberleşme ve diğer disiplinlerde artan oranda istatistik yöntemlerle gereksinme duyulmaktadır. Yeniden gözden geçirilmiş olan 19.Baskıda özellikle 2.-7. bölümlerin içine bazı yeni çözümlü alıştırmalar koyulmuştur.

Matematik,İstatistik,iktisat,İşletme,Bilgisayar,Elektrik -Elektronik bölümlerinde olasılık ve / veya istatistik dersi verdiğim yıllarda öğrencilerin 3.,4.,5. ve 6. bölümlerde alıştırmalar üzerinde hatalı düşüncelerle çözüm aradıkları görüldü. Son yıllarda artan öğrenci sayıları nedeniyle hatalı görüşlerde artmaya başladı. Bu nedenle,öğrencilerin kendilerini kontrol edebilmeleri amacıyla 19.Baskıda 2.-7. bölümlerdeki alıştırmalar ve karışık alıştırmalar içindeki tümsoruların çözümleri eklendi.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 602

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Akademisyen Kitabevi

Sayfa Sayısı : 602

İlk Baskı Yılı : 2012

Dil : Türkçe

;

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız