Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Oltadaki Balık Türkiye

Oltadaki Balık Türkiye

Oltadaki Balık Türkiye

Emperyalizmin Tuzaklarındaki Ülke

9/10 - 15 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Kilit

  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • Barkod: 9786056043543


"Devletimizin temelindeki ilk harç, bağımsızlık bilincidir. Bu bilinç nasıl yok edilmiş? İşte bunun yanıtlarını veriyor Emin Değer. Bu gerçekler sadece geçmiş olayları değil, ileride yaşayacağımız CIA damgalı oyunları da sergilemektedir." Uğur Mumcu

"Emin Değer'i CIA, Kontrgerilla ve Türkiye adlı kitabından hatırlayacaksınız. Yeni eseri Oltadaki Balık Türkiye, bir bataklığa saplanışın öyküsü. Büyük bir ilgiyle, ama yine de hüzünle okuyorsunuz. Çünkü Emin Değer, o hengâmede aymazlıkları, yer yer ihanetleri de sergiliyor. 'Bu kadarı da olmaz' diyorsunuz; olmuş ama!"
Server Tanilli

"Türkiye nasıl 'oltadaki' oluyor? Bu ne biçim benzetmedir?.. Benzetme, kitabın yazarı Emin Değer'in değil, bütün dünyanın adını bildiği bir Amerikalı'nın, Nelson A. Rockefeller'ın... ABD Başkanı Eisenhower'a yazdığı bir mektupta Rockefeller, bu benzetmeye başvuruyor... Bilinçsizliğin kör güdüsünde benliğini dış güdüme teslim etmiş bir toplum düzeyindeyiz. İnanmayan, Oltadaki Balık Türkiye'yi okusun."
İlhan Selçuk

"Emin Değer, Millî Savunma Bakanlığı Hukuk Danışmanlığı gibi yetkili koltuklardan yabancılarla olan ilişkilerimizi yakından izleyebilmiş ve bir Türk Subayı'na yaraşır biçimde tepki göstermesini bilmiştir."
Türkkaya AtaövSayfa Sayısı: 536

Baskı Yılı: 2010


Dili: Türkçe
Yayınevi: Kilit

Sayfa Sayısı : 536

İlk Baskı Yılı : 2010

Dil : Türkçe

Yorumlar 1

İlk emir; "OKU"

N.Rockefeller'in Eisenhower'a yazdığı mektubu okuduktan sonra "vay be ülkemiz 1938'den sonra tekrar işgal edilmiş" diyeceksiniz! Yerli işadamlarıyla yakın temaslar, yemsiz atılan oltalar, o oltalara takılan baş harfi T ile başlayan ülkeler.. Çok şey öğreneceksiniz.

19.10.2014

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız