Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Ölü Gömme Törenleri

Ölü Gömme Törenleri

Ölü Gömme Törenleri

Yazar: Hannah Kent
Çevirmen: Ziya Celayiroğlu
Stokta Yok
 • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
 • Barkod: 9789750829833


1828'in Mart ayı... İzlanda'nın kuzeyinde bir çiftlikte iki erkek vahşice öldürüldü. Cinayetlerden suçlu bulunan Agnes Magnúsdóttir, idama mahkûm edildi. İnfaz gününe kadar tutulacağı çiftliğin sahipleri ondan hem korkuyor hem de tiksiniyorlardı. Onların gözünde Agnes bir şeytan, bir cadı, cinayete ortak ettiği iki gencin beynini yıkamış bir caniydi.

Koskoca toplumda ona kulak verecek tek bir kişi vardı... Agnes'in isteğiyle, ölümüne dek ona rehberlik etmekle görevlendirilen Rahip Tóti, bu yapayalnız kadının öyküsünü dinlerken, olaylara farklı bakışımızın gerçekliği nasıl kökünden değiştirebileceğini görecekti.

Bütün yaz tarlada çalışan Agnes'in, kış bastırınca tek bir odaya sıkışıp kalan aileyle ilişkisi değişti. Onu dinleyenlerin zihinlerindeki soru gitgide belirginleşiyordu: Cinayeti işledi mi, işlemedi mi?

Bir insanın, olduğunu düşündüğü kişi ile olduğu düşünülen kişi arasındaki fark bir uçuruma dönüştüğünde, o karanlık boşluğa düşmesi an meselesidir ve bazen bunu aşk bile engelleyemez…

Yaşanmış bir olayı konu alan Ölü Gömme Törenleri bireyin varoluş savaşına dair yürek sızlatan bir anlatı...

Anlatıya doğal bir biçimde yerleştirilmiş olan araştırma bulguları, yazarın ele aldığı konu hakkında derin ve yoğun bir bilgiye sahip olduğunun ispatı.
-New York Times-

Hannah Kent, karmakarışık haldeki tarihsel kayıtları bir araya getirip Agnes'in son aylarını yeniden kurgulamış. Ortaya masallar, şiirler, acı, kapana kısılmışlık hissi, çetin geçen mevsimler ve baştan aşağı yalnızlıkla örülü bir öykü çıkmış.
-The Telegraph-

Olay örgüsü öylesine iyi kurulmuş ki sonunu bilmemiz, öykünün yarattığı heyecan.ı daha da artırıyor.
-Guardian-

Ölü Gömme Törenleri istisnai bir incelikle kaleme alınmış bir ilk roman; özenle araştırılmış, maharetle anlatılmış, içe dokunan bir öykü.
-Observer-

 • Amazon, Eylül 2013'de ayın en iyi kitabı olarak Ölü Gömme Törenleri'ni seçti.

 • (Tanıtım Bülteninden)  Sayfa Sayısı: 344

  Baskı Yılı: 2014


  Dili: Türkçe
  Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları

  Sayfa Sayısı : 344

  İlk Baskı Yılı : 2014

  Dil : Türkçe

  Yorumlar 3

  İnanılmaz!

  Sayfalarını çevirdikçe elinizden asla bırakmak istemeyeceğiniz bir yapıt. Şiddetle tavsiye ediyorum.

  12.08.2016

  güzel

  kitap gerçekten emek vererek araştırma yapılarak yazılmış dili de sıkıcı değil olayları çok güzel anlatmış ancak son sanki aceleye gelmiş gibi daha dokunaklı olmalıydı insanın içini titretmeliydi diye düşünüyorum.

  16.01.2015

  Kesinlikle Okuyun

  Hiç bu tür konu işleyen bir kitap okumamıştım. Aldığıma hiç pişman olmadığım, kütüphanemin gözde kitaplarından biri. Çok akıcı ve merak uyandırıcı. Muhteşem..

  04.12.2014

  x

  İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız