Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Osmanlı'da Derin Devlet  ve 2. Abdülhamit

Osmanlı'da Derin Devlet ve 2. Abdülhamit

Osmanlı'da Derin Devlet ve 2. Abdülhamit

8/10 - 11 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Panama Yayıncılık - Yayınevi Genel Dizisi

Hızlı Teslimat
28 Ekim
Standart Teslimat
29 - 04 Kasım
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786059127394

Hafızamızdaki aşırı uçlardan biri Sultan II. Abdülhamit Han’dır! Herkes onu kendi siyasi tercihine göre yorumlamış, ‘Ulu Hakan’la ‘Kızıl Sultan’ arasına sıkıştırılıp, kavga odağına dönüştürülmüştür. Kuraldır: Her ‘ifrat’ kendi ‘tefrit’ini üretir! İki tarafın, bilgi sahibi olmadan kanaat sahibi olmuş fanatikleriyle, tarihi gerçeklerin sadece işlerine yarayan bölümlerini alan tipleri, tarihi kişilerle olaylara salt tarih ilmi açısından yaklaşan dürüst tarihçiyi de konudan soğutmuşlar. Dolayısıyla gerçek Abdülhamit’le gerçek Vahdettin, tarihimizin diğer bazı ‘gerçek’leri gibi kaynayıp gitmiş... “Son karar sizin” demiyorum çünkü hepimizin beynine yapışıp kesinleşmiş birtakım karar ve kanaatlerimiz var. Bu yüzden son kararı yine tarihe bırakıyorum. Hasbihalimizi, Sultan II. Abdülhamit’in “Tarih tekerrürdür” diyenlere verdiği bir cevapla bitirelim: “Tarih değil, hatalar tekerrür ediyor”.

(Tanıtım Bülteninden)

İlk Baskı Yılı : 2015

Dil : Türkçe

Yorumlar 1

Kitap içeriği

Usta yazar Yavuz Bahadıroğlu'nun yazmış olduğu bu eser yarısına kadar akıcı, bilgilendirici, yarısından sonrası tamamen boş laf kalabalığından yazı kalabalığından ibaret alıp okumaya değecek hiçbir şey yok

26.12.2016

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.