Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Osmanlı'nın Manevi Sultanları

Osmanlı'nın Manevi Sultanları

Osmanlı'nın Manevi Sultanları

Cihan Devletini Ayakta Tutan Gizli Cevher

Yayınevi :

Hayykitap

Tükendi
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789759059682


Osmanlı deyince aklımıza hep savaşlar, anlaşmalar, padişahlar, devlet adamları mı gelmeli? Osmanlı'nın Manevî Sultanları bu soruya "Osmanlı her şeyden önce bir ulu ârifler ve derin âlimler tarihidir" cevabını veriyor.

"Osmanlı irfan tarihi"ni ortaya koyma amacını taşıyan kitap, Şeyh Edebâli'den başlayarak, 20. yüzyılı gören son büyüklerine kadar Osmanlı'yı Osmanlı yapan gönül ve irfan erlerinden, ehlullah ve pîrlerden, melâmet ve tarikat erbabından, ârif ve zâhidlerden 100 büyük ismi bir araya getiriyor.

Somuncu Baba, Emir Sultan, Eşrefoğlu, Hacı Bayram, Şeyh Vefa, Sünbül Sinan, Merkez Efendi, Hamza Bâlî, İdris Muhtefî, Beşiktaşlı Yahya Efendi, Şaban-ı Velî, Hüsameddin Uşşâkî, Hz. Hüdayî, Niyâzî Mısrî, Nasûhî Efendi, İsmail Hakkı Bursevî, Mehmed Emin Tokadî, Mevlânâ Hâlid, Tâhâ Hakkârî, Ahmed Ziyaeddin Gümüşhanevî, Esad Erbilî, Abdülkadir Belhî, Abdülhâkim Arvasî, Kenan Rifâî, Ali Haydar Efendi, Fahreddin Cerrâhî ve daha niceleri…

Şöhretleri yaşadıkları yüzyılları aşarak günümüze kadar gelen, bir manevî yolun kurucusu veya önemli birer temsilcisi olan, kıymetli eserleri ve takipçileri sayesinde isimleri hâlâ dillerde dolaşan bu 100 ârif, hayatlarıyla, ibret verici yaşanmış hikayeleriyle, şiirleriyle, güzel ahlaklarıyla, temsil ettikleri dünya görüşüyle kitapta yer alıyorlar.

Son derece akıcı ve renkli bir dille kaleme alınan metin yüzden fazla muteber kaynağa ve güvenilir bilgilere dayanıyor. Yoğun bir emeğin ürünü olan metne birçoğu ilk defa burada yayımlanan yüzlerce fotoğraf ve görsel malzeme eşlik ediyor.

Osmanlı'yı dualarıyla ayakta tutanları tanımak, Cihan Devleti'nin manevî tarihine derinliğine nüfuz etmek için vazgeçilmez bir eser. Ansiklopedik ve kronolojik yapısıyla da her yaştan, her eğitim seviyesinden insanın kolaylıkla anlayabileceği bir kaynak.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 440

Baskı Yılı: 2008


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 445

Baskı Yılı: 2008


Dili: Türkçe
Yayınevi: Hayykitap

Sayfa Sayısı : 440

İlk Baskı Yılı : 2008

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız