Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Ovadya, Nahum, Sefanya'nın Mesajı
Ovadya, Nahum, Sefanya'nın Mesajı

Ovadya, Nahum, Sefanya'nın Mesajı

Tanrı’nın İyiliği ve Sertliği

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Yeşim Mısırcı
Yayınevi : Haberci
Standart Teslimat
22 Ocak - 27 Ocak
* 125 TL üzeri bedava!
  • 125 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786054707386

Ovadya, Nahum, Sefanya'nın Mesajı Kitap Açıklaması

OVADYA, NAHUM ve SEFANYA muhtemelen Kutsal Kitap’ın en az okunan ve en nadir vaaz edilen kitapları arasındadır. Ancak Gordon Bridger, çeşitli ikna edici gerekçelerden ötürü bu üç Eski Antlaşma kitabını çalışmaya ve hayatımızda uygulamaya geçirmeye dair bizleri teşvik etmektedir.

Kutsal Yazılar’ın bir parçası, İsa tarafından pekiştirilmiş olarak, Tanrı’dan bir mesaj ilettiklerini ileri sürerler ve bizlere başlıca bazı gerçekleri öğretmektedirler: kişisel, mutlak yetkili, doğru ve seven Tanrı üzerine odaklanmanın; günah ve yargıyla yüzleşmenin; tövbe ve imanla karşılık vermenin ve gelecekteki kurtuluş ve yenilenme umudunun önemi. Ayrıca gerçek dünyayla da ilişkilidirler, döneminin ruhsal ve ahlaki konularıyla olduğu kadar, sosyal ve politik konularıyla temas halindedirler (İ. Ö.yedinci yüzyıl): politik liderler arasındaki bayağılık, dini önderlerin sadakatsizliği, ulusal ve kişisel gurur, insanlığa karşı suç ve Tanrı halkına zulüm.

Bu nedenle, bu meydan okuyucu kitaplar, burada açık ve ikna edici bir şekilde açıklamış olduğu şekilde, bilhassa günümüz kilisesi ve dünyasıyla alakalı konuları ve temaları ele alıp işlemektedir.

 

Şimdi emekli olmuş olan Gordon Bridger, Londra, Cambridge, Edinburgh ve Norwich’teki kiliselerde hizmet etmiş ve 1987 yılından 1996 yılına kadar Oak Hill College, Londra’nın Müdürlüğünü yapmıştır. Cromer Parish Kilisesi, Norfolk, İngiltere’de vaaz takımının da bir üyesidir. 

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Kapak Tasarım: Erman Koparan

Sayfa Tasarım ve dizgi: Maya Perktaş

 

 

 

 

Hamur Tipi : 3. Hamur

Ebat : 13,5 x 19,5

İlk Baskı Yılı : 2017

Baskı Sayısı : 1. Basım

Orijinal Dili : İngilizce

Orijinal Adı : The Message Of Obadiah, Nahum and Zephaniah

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.