Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Oyunculuk Sanatında Yöntem ve Paradoks
Oyunculuk Sanatında Yöntem ve Paradoks

Oyunculuk Sanatında Yöntem ve Paradoks

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi : Habitus Kitap
Standart Teslimat
11 Mayıs - 14 Mayıs
* 125 TL üzeri bedava!
  • 125 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786058869714

Oyunculuk Sanatında Yöntem ve Paradoks Kitap Açıklaması


Elinizdeki kitap 20. yüzyılın başından itibaren oyunculuk sanatını yöntemleştirme çabasına giren ve günümüze kadar uygulanacak başlıca oyunculuk biçimlerinin yaratıcıları sayılabilecek tiyatro insanlarının, çalışma alanlarında yüzleştikleri paradokslara getirdikleri çözümler üzerine yoğunlaşmıştır:
Stanislavski, Grotowski, Meyerhold ve Brecht.

Bugün isimlerini zikretmeden sahne üstünde yeni herhangi bir şeyden bahsedemeyeceğimiz bu dört büyük tiyatro insanı, ele aldıkları sorunlara dönük yaklaşımlarıyla, kendi içinde tutarlı ve net birer dramaturjik bağlam inşa eden, uyguladıkları yöntemler ve sergiledikleri prodüksiyonlar aracılığıyla başka yönetmenlerin ya da oyunculuk eğitmenlerinin yönelimlerini belirlemiş isimlerdir.

Oyunculuk Sanatında Yöntem ve Paradoks adlı elinizdeki kitap, oyunculuğun ABC'sine farklı farklı ipuçları veren, birbirlerine olan yakınlıkları kadar mesafeleri de işaret eden bütünlüklü bir analizi, bir arada ve karşılaştırmalı olarak veriyor. Bu çerçevede tiyatroyla ilgilenen herkesin mutlaka faydalanacağı, yeni başlayanlar içinse tiyatro deryasına bir 'giriş' niteliği taşıyan ender çalışmalardan biri…Sayfa Sayısı: 272

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Habitus Kitap

İlk Baskı Yılı : 2011

Dil : Türkçe

Yorumlar 1
Çok faydalı!

Bu kitap içerik ve anlatım açısından tiyatro öğrencileri ve meraklıları için çok faydalı bir kitap! Kerem Karaboğa hocamıza minnettarız...

18.01.2021

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.