Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Özgür Toplumda Birey ve Cemaat
Özgür Toplumda Birey ve Cemaat

Özgür Toplumda Birey ve Cemaat

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi : Liberte
Standart Teslimat
17 Nisan - 22 Nisan
* 125 TL üzeri bedava!
  • 125 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786059823142

Özgür Toplumda Birey ve Cemaat Kitap Açıklaması

Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden)

 

 

İnsan kendi aklı ve tercihleri doğrultusunda mı yoksa mensubu olduğu cemaatlerin ilke ve değerlerine müracaat ederek mi ha- yat tarzını belirlemelidir?

Toplumun en küçük yapı taşı, cemaat mi yoksa birey midir? Bireysel hakları esas alan bir toplumsal düzen mi daha sağlıklı bir yapıya sahiptir yoksa ortak bir iyi anlayışı etrafında örgütlen- miş bir toplum mu?

Bireyin hayat tarzını ve ilişkilerini kendi dilediği şekilde belirleme- si bireyin yalnızlaşmasına mı yol açar yoksa tam tersine çokkül- türlü ve huzurlu bir sosyal hayatı mı temin eder?
Bu eserde liberalizm ve komüniteryanizm (cemaatçilik) düşün- celerinin birbirine zıt görüşleri üzerinden bu soruların cevabı aranmaktadır. Bu arayış esnasında Batı düşüncesinin son otuz yıllık dönemindeki en ilginç ve önemli ahlâkî tartışmalardan biri- sini teşkil eden birey ve cemaat arasındaki uyum ve gerilime de temas edilmektedir.

 

 

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Ebat : 13 x 19

İlk Baskı Yılı : 2017

Baskı Sayısı : 1. Basım

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.