Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Pediatrik Stomalar ve Hemşirelik

Pediatrik Stomalar ve Hemşirelik

Pediatrik Stomalar ve Hemşirelik

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Kolektif
Standart Teslimat
29 - 04 Kasım
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9789752777903

"Pediatrik Stomalar ve Hemşirelik Bakımı” kitabı, fekal ve/veya üriner diversiyon oluşturulan, solunum, intestinal ve/veya sindirim sistemi stoması bulunan çocuk hastaların bakımından sorumlu olan hemşireler, hemşirelik öğrencileri ve akademisyenlere, güncel ve kanıt düzeyi yüksek bilgiler içeren bir kapsamlı rehber niteliğindedir.

Stoma bakımına yönelik önemli çalışmalarda bulunan yazarların katkıda bulunduğu "Pediatrik Stomalar ve Hemşirelik Bakımı” kitabı bu birikimin bir eseridir.

Kitabın Önemli Özellikleri:
Kitapta stoma bakımına yönelik olarak temel bilgiler, uygulamalara yönelik olarak ve ekip çalışmasının önemi vurgulanarak verilmiştir.
Stoma açılan sistemlerin anatomisi ve fizyopatolojisi, stomaların endikasyonları, kontrendikasyonları, tedavi yöntemleri, ameliyat öncesi ve sonrası çocuk ile ailesinin bakımı, taburculuk eğitimi, sık görülen komplikasyonlar ve komplikasyonların yönetimi
Stoma bakımında kullanılan malzemeler, güncel veri tabanları
Stoma hemşireliğinin tarihçesi, rolleri ve stoma ile yaşam konularını kapsamaktadır.

Bu önemli eserin amacı, temel konularla ilgili olarak stoması olan çocuğun sağlığının geliştirilmesi, korunması, öngörülebilir sorunların önlenmesine yönelik girişimlere, ailelerin evde bakımda yaşadıkları sorunların çözümüne ve sık sordukları soruların yanıtlarına ilişkin özgün ve güncel bilgileri sunmaktır. Hemşireler ve ailelere yönelik hazırlanan eğitim materyalleri de kitap içerisinde yer almaktadır.

***Bu kitap stoması olan çocuk ve ailesine, iyi bir hemşirelik bakımı sunmada yol gösterici olacaktır.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Sayfa Sayısı : 192

Ebat : 12 x 21

İlk Baskı Yılı : 2020

Baskı Sayısı : 1. Basım

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.