Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Peri Gazozu

Peri Gazozu

Peri Gazozu

8/10 - 19 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Ercan Kesal
Yayınevi :

İletişim Yayıncılık - Çağdaş Türkçe Edebiyat Dizisi

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789750512018


"Vicdanımız kuruyor. Babalarını erken kaybetmiş yetim çocukların masum başlarını koyacakları göğüsler çoktan çöktü, farkında mısınız? Göğüs çöktükçe zulüm tepemizde kalıyor. Kavisli ve dolaşık geçmişimizse, bozuk düzenimizin telleri olmuş. Duyduğunuz sesler bu yüzden içli ve bu kadar derinden geliyor.

Şimdi bir türlü sığamayıp, delice bir kavgaya tutuştuğumuz, adına Anadolu denen şu kadim topraklarda, binlerce yıl önce hüküm sürmüş, bir Hitit kralının oğullarına bıraktığı vasiyete bakın isterseniz: 'Öldüğümde beni, usulünce yıkayın, göğsünüze yaslayın ve toprağa bırakın.' Bu kadar." Hayatın en yalın ve en efsunlu meseleleri, ölüm ve yaşam, annebaba-çocuk arasındaki zor muhabbet, büyümek ve yaşlanmak üzerine... Vefalı bir oğulun gözüyle. Bilhassa ölümün, ölümle başetmenin olağanüstülüğü ve olağanlığı üzerine..."Alışmaya"
direnen bir hekimin gözüyle.

Taşranın sıcak kucağı ve serin kasveti üzerine... Orayı hem içinden hem dışından bilen bir evladının gözüyle. Türkiye'nin ipin ucundaki yakın tarihinin gölgesi... Kalbi avucunda
birinin gözüyle. Ercan Kesal'dan, aynanın kenarındaki fotoğraflar misali hayat parçaları, sohbet makamında insan hikâyeleri.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 180

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: İletişim Yayıncılık

Sayfa Sayısı : 180

İlk Baskı Yılı : 2013

Dil : Türkçe

Yorumlar 7

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Peri Gazozu candır.

O kadar sıcak bir anlatımı var ki sanki siz yaşıyormuşsunuz hissi veriyor insana. Kendisi ile kitap fuarında tanıştım, doyasıya sarıldım, gözyaşlarımı tutamadım. Öylesine sıcak ve içten bir adamdan da bu şekilde yazması beklenilebilinir anca. Bütün kitaplarını okudum. Hepsi tavsiyemdir. Ama peri gazozunu bir başka severim. Siz de alın okuyun, siz de sevin.

17.01.2017

Başarılı

Çok samimi ve sıcak buldum. Gerçek yaşamdan olması ve dilinin yalın, anlaşılır olması gerçekten güzel. Ercan Kesal' dan yeni bir kitap bekliyoruz, umarım çıkarır.

24.09.2014

Öneririm

Gerçekten güzel bir kitap, kafalarında soru işareti olanlar hiç düşünmeden alıp okusunlar.

20.09.2014

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız