Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Persler Anadolu'da Kudret ve Görkem
Persler Anadolu'da Kudret ve Görkem

Persler Anadolu'da Kudret ve Görkem

7/10 - 3 Kişi FAVORİLERİME EKLE
  • 125 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9789750840012

Persler Anadolu'da Kudret ve Görkem Kitap Açıklaması

Perslerin doğudan batıya süren serüveni içinde, Anadolu halkları 200 yıl boyunca tamamen farklı bir inanış ve yaşayış tarzına sahip bir imparatorluğun hoşgörülü egemenliği altında olmuştur. Çok zengin bir kültüre sahip olan Anadolu, bu süreçten hem etkilenir hem de önemli etkilerde bulunur.


 


Bu coğrafya, biri doğuda, diğeri batıda olan ve birbirinin kültürüne yabancı Pers ve Yunan medeniyetleri için kaynaştırıcı bir rol üstlenir. Perslerle birlikte Zerdüştlük dinini, satraplık yönetim biçimini, Kral Yolu’nu, haberleşme teşkilatını ve daha birçok yeniliği bünyesine alan Anadolu, bunları kendi içindeki unsurlarla birleştirip bir sentez yaratır. Bu benzersiz sentezi oluşturan sürece, coğrafyaya ve halklara, onların ortaya koydukları kültüre ve ürünlerine ışık tutmayı amaçlayan bu kitap, Pers hâkimiyeti altındaki Anadolu’yu tanıtma yolunda atılmış kapsamlı bir “ilk adımdır” ve öncü nitelikte olması umulmaktadır.


 


During the Persian adventure from east to west, the people of Anatolia live for 200 years under the tolerant jurisdiction of an empire with a culture and belief system distinctly foreign to them, nevertheless one that ruled based on an ideology of tolerance for 200 years.


 


The culturally diverse land of Anatolia is deeply influenced by, and has a profound impact on the cultural exchange that took place throughout this period. Due to its geographical location Anatolia becomes the scene of encounters between the Persians and the Greeks, and facilitates the cultural blending of these eastern and western civilizations. Many new customs and practices are introduced into Anatolia with the Persians – Zoroastrianism, satrapal governance, the Royal Road, and the first postal service, to name a few – which synthesizes with the local cultural elements.


 


This volume aims to shed a light on the process that culminated in this unique cultural fusion, as well as at all the regions and peoples that contributed to its creation. It is a rigorous “first step” towards the ultimate goal, which is to make known all aspects of Anatolia under Persian domination; and as such it is a pioneering undertaking that we hope will inspire further publications. 


(Tanıtım Bülteninden)


 


Çevirenler: Ayşe Tatar, G. Bike Yazıcıoğlu, M. Çağhan Keskin, Merete Çakmak


Hazırlayanlar: Kaan İren, Çiçek Karaöz, Özgün Kasar


Redaksiyon: Derya Önder, Merete Çakmak


Koordinasyon: Şennur Şentürk, Nihat Tekdemir


Kitabın Dili: Türkçe - ingilizce


 


 

Hamur Tipi : Kuşe

Ebat : 23,5 x 33

Medya Cinsi : Ciltsiz

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.