Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Pir-i Halvti Seyyid Yahya-yı Şirvani Kitabı

Pir-i Halvti Seyyid Yahya-yı Şirvani Kitabı

Pir-i Halvti Seyyid Yahya-yı Şirvani Kitabı

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Kolektif
Yayınevi :

H Yayınları

Standart Teslimat
26 - 29 Ekim
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786059559829

Gönüller sultânı, aşk ve irfân kaynağı, Hazret-i Pîr-i Sânî-i Halvetî, Seyyid Yahyâ-yı Şirvanî, Kaddesallâhu Sırrahu’l Fettâhî...

“O, nakîblerin nakîbi, necîblerin necîbi, şeyhlerin şeyhi hem seyyidlerin seçkinlerindendir.”

Halîfelerinden Hazret-i Pîr, Dede Ömer Rûşenî (k.s.a.) Efendimiz işte böyle târif buyuruyor Seyyid Sultânımızı…Yedi iklîm dört kıtada, her mânâda cânlara okunan Vird-i Settâr’ı var iken, anadili olan Türkçe'nin yanısıra Arapça ve Farsça eserlerini okuyan hakîkat taliplerini mâye-i tevhîd ile asıllarına mayalayıp dururken, daha hâl-i hayâtında, üç yüzden efzûn halîfesini vâsıl-ı ilallâh, on bini aşkın dervîşini aşk ocağında cân eylemişken, şimdi dahi, Şâh-ı Merdân'dan aldığı nefesi, asırlar dolaşıp gönülleri tevhîd ufkuna seferber ederken, onu hakkıyla tanımak, tanıtmak vâdisinde söz söylemek ne mümkün... Seyyid Yahyâ Sultânımız, tertip buyurdukları, “Virdü’s-Settâr” diye bilinen evrâd-ı subhiyyesinden mâadâ yirmiye yakın eseriyle günümüz mânâ yolcularını irşâd etmeye devâm etmektedir. Kitaplarında, umumî olarak ehlullâh yolunun, hususî olarak Halvetiye'nin âdâb, erkân ve seyr ü sülûk tarzını fevkalâde üstün bir üslûp ve terkiple ortaya koymaktadır. Umarım ve dilerim ki elinizdeki bu eserle, derinliğini idrâkte zorlandığımız mevzuları pek sâde bir dille bizlere ikrâm eden Yahyâ-yı Şirvanî Efendimizin bu toprakların kalbine bıraktığı tevhîd tohumları, tâliplerin gönlünde yeşerip cezbe-i Rahmân’ı âlemlere yaysın.

Hakîkat sırlarının mâdeni, bir aşk rehberi Seyyid Yahyâ-yı Şirvanî sultânımızın devri dâim, demi bâki, himmeti hâzır, nazarı safâ, kelâmı mahzâ şifâdır. O’nun Muhammedî nûra verdiği âteşîn şûle ile cân bulup irfân meclisinden nasiplenenlere selâm olsun. Farsça nesir eserlerinin Anadolu Türkçesi'ne kazandırmak yolunda sarf edilen gayretlerin husûlü olan bu kitap okundukça, Seyyid Sultânımızın, nûrdan bir silsileyle mânâyı kendisinden devraldığı, hazret-i server-i kâinât ve mefhâr-i mevcûdât aleyhi efdalü's-salavât ve ekmelü't-tahiyyât Muhammedü'l-Mustafâ Aleyhisselâm Efendimiz'in ezelden âşinâ olduğumuz rûh-ı fütûh-ı kuds-i pür-enveri ile rûhlarımızın yeniden âşinâ olmaklığına vesîle olur niyâzındayız.

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yazarlar: Mustafa Tatcı, Ümit Akdemir

Hamur Tipi : 2. Hamur

Ebat : 13,5 x 21

İlk Baskı Yılı : 2018

Baskı Sayısı : 1. Basım

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.