Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Politika'da Niye Kaybediyorlar? Nasıl Kazanırlar?

Politika'da Niye Kaybediyorlar? Nasıl Kazanırlar?

Politika'da Niye Kaybediyorlar? Nasıl Kazanırlar?

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Ahmet Tan
Yayınevi :

Papatya Bilim

Standart Teslimat
14 - 18 Temmuz
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9789756797334


Bu eserde, günümüzdeki (2002-2003) siyasi parti ve liderlerinin politik pazarlama uygulamalarına örnek kabul edilebilen ve gündemi oluşturan gelişmelerle ilgili olarak tutum ve davranışları yorumlanmaya çalışılmıştır. Bunun yanı sıra seçmenlerin değerlendirmeleri sonucunda siyasi partilerin yeni bakış açıları kazanabilecekleri, hedef seçmen kitlesine yönelik çalışmalarda siyasi partilerin mesajlar alabilecekleri beklenmektedir. Eserde ele alınan konuların/olayların politik pazarlama konusunda yapılacak daha kapsamlı çalışmalara yarayabilecek bir takım bilimsel verilere katkı sağlayacağı ümit edilmektedir.

Gerek siyasi partilerin uygulamaları, gerekse siyasi parti liderinin tutum ve davranışları politik pazarlama biliminin en önemli unsurunu oluşturmaktadır. Parti veya liderinin her hareketi, her söylemi seçmenler tarafından farklı algılanmaktadır. Farklı algılamaları üst üste koyan seçmen, parti veya lider hakkında bir fikir sahibi olmakta ve sahip olduğu bu fikre göre sandık başına gittiği zaman bir tercihte bulunmaktadır. Bu eserde de üst üste koyulan bilgilerden liderlerin değerlendirilmesi yapılmaya çalışılmıştır.

Bireysel, toplumsal ve daha da ilerisi evrensel mutluluğu/zenginliği yakalamanın yolu kamu yararını ön planda tutmaktan geçer... Kendi evlatlarımıza, ancak kişisel malvarlıklarımızı ve genlerimizi bırakırken, topluma kamu yararını bırakmaktayız. Kamu yararı, zaman içerisinde, her birey şiddetle gereksinim duyacağı olanakları sunar...
Bu eseri, oy verecek her bireyin okumasını öneririm. Kamu yararının toplum için önemli unsurlardan birisi olduğu her zaman hatırlayan liderlerimizin çoğalması dileğiyle.
-Dr. Rifat Çölkesen-Baskı Yılı: 2008


Dili: Türkçe
Yayınevi: Papatya Yayıncılık

İlk Baskı Yılı : 2008

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.