Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Progesteron

Progesteron

Progesteron

Yazar: Kolektif
Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786054477128

Keşfedilmelerinden  sonra Kadın Hastalıkları ve Doğum için çok önemli bir yer tutan hormonlar arasında en önemlisi östrojen olarak görülmekle beraber aslında tek başına salgılandığında ya da kullanıldığında çok sayıda yan etkinin ortaya çıktığı, fertilitenin mümkün olmadığı bilinmektedir.

Progesteron hormonunun varlığı fertilite, gebeliğin devamı, endometrial kanserin  önlenmesi (veya tedavi alternatifi), adet düzensizlikleri ve başka konularda  en gerekli hormon olarak bilinmekte ve ilgili dal uzmanlarının en sık reçete ettikleri hormon olma özelligini taşımaktadır. Çok sayıdaki endikasyonda, farklı tedavi uygulamaları ile sık olarak reçete edilen  bu hormonun  bilimsel zeminde değerlendirilmesi amacıyla bu kitap yazıldı. İçinde eksikliklerin olduğunun, kitabın hazırlanması döneminde yeni çıkan bilgilerin ve araştırmaların dahil edilemediğinin bilincindeyiz. Ancak yine de bir eksikliği  kapatacağını ümit ediyoruz.

Uzmanlar ve uzmanlık eğitimi alan hekimlerimize faydalı olmasını bütün bölüm yazarı meslekdaşlarım adına temenni ediyorum.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

İlk Baskı Yılı : 2019

Baskı Sayısı : 1. Basım

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.