Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Prostat Kanseri Yönetimi
Prostat Kanseri Yönetimi

Prostat Kanseri Yönetimi

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Ahmet Bilici
Yayınevi : Ema Tıp Kitabevi
Standart Teslimat
26 Temmuz - 03 Ağustos
* 50 TL üzeri bedava!
  • Bu üründe, 'standart teslimat'ta kargo bedava!
  • Barkod: 9786050611441

Prostat Kanseri Yönetimi Kitap Açıklaması

Değerli Meslektaşlarım;

Prostat kanseri ülkemizde erkeklerde en sık görülen kanser türüdür. Son yıllarda giderek yaygınlaşan tarama programları ve PSA testinin yaygın kullanımın artması ile prostat kanseri de daha erken evrelerde tanı almaya başlamıştır. Bu durum da, beklenen yaşam süresine göre ileri yaş hastalığı olan bu kanser türünde hangi hastayı tedavi etmeli? ya da takip etmeli? şeklinde olan aktif izlem gibi yeni tedavi stratejilerini de beraberinde getirmiştir. Bunun yanında son yıllarda, ileri evre prostat kanseri tedavisinde gerek kastrasyona dirençli, gerekse kastrasyona duyarlı metastatik ya da metastatik olamayan hastalıkda yeni tedavi yaklaşımları ve bunların etkinlikleri ortaya konulmuştur. Özellikle androjen sentez yolu üzerinden farklı etki mekanizmalarına sahip ağızdan tablet olarak uygulanabilen yeni ilaçlar kullanıma girmiştir. En önemli nokta belki de tedavinin her aşamasında multidisipliner bir yaklaşım ile karar alınmasıdır. Burada, gerek tanı yöntemlerinin kullanımı, gerekse tedavi sırası ve sonrası takiplerindeki tüm kararlar ile ilgili, üroloji, tıbbi onkoloji, radyasyon onkolojisi, radyoloji, nükleer tıp ve patoloji gibi bir çok disiplinin tedavi stratejinin belirlenmesinde işbirliği yapması esastır. Buradan yola çıkarak bir el kitabı özelliği taşıyan bu kitabın güncel bilgiler ışığında çevirilmesine karar verilmiştir. İlgili tüm birimlerin katılımıyla kitabın mümkün olduğunca yalın bir dille çevirilmesine, orijinalini bozmadan yeni gelişmelerle güncellenmesine özen gösterilmiştir.

Kitapta emeği geçen konusunda uzman tüm meslektaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Kitabın yararlı olacağını umuyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

Saygılarımla…

Prof. Dr. Ahmet Bilici

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Hamur Tipi : Kuşe

Hamur Tipi : Kuşe

Sayfa Sayısı : 434

Sayfa Sayısı : 434

Ebat : 16 x 24

Ebat : 16 x 24

İlk Baskı Yılı : 2021

İlk Baskı Yılı : 2021

Baskı Sayısı : 1. Basım

Baskı Sayısı : 1. Basım

Dil : Türkçe

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.