Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Psikanalitik Tanı - Klinik Süreç İçinde Kişilik Yapısını Anlamak
Psikanalitik Tanı - Klinik Süreç İçinde Kişilik Yapısını Anlamak

Psikanalitik Tanı - Klinik Süreç İçinde Kişilik Yapısını Anlamak

Klinik Süreç İçinde Kişilik Yapısını Anlamak

6/10 - 4 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Erkan Kalem
Standart Teslimat
27 Ocak - 01 Şubat
* 125 TL üzeri bedava!
  • 125 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786053995517

Psikanalitik Tanı - Klinik Süreç İçinde Kişilik Yapısını Anlamak Kitap Açıklaması


Nancy McWilliams'ın Psikanalitik Tanı kitabı, meslek yaşamının başındaki terapistlere psikanalitik kişilik teorisi ve teorinin uygulama için çıkarımlarını sunan ilk metin olma özelliğine sahip. Psikanalitik klinisyenlerin sorgulamadan kabul ettikleri kavramsal mirası sorgulayan bu önemli kitap, klinik anlamda önemli ana karakter tiplerini irdeleyip, hastanın bireysel kişilik yapısını anlamanın terapistin müdahalesinin odağını ve tarzını etkilemesi gerektiğini öne sürüyor. Öğrenme hevesini kıran ağır terminolojiyi bir yana bırakan McWilliams, psikanalitik teori ve uygulamayı, gizemlilikten kurtarıp açıklığa kavuşturan, duru ve kişisel bir tarzda irdeliyor. İki bölüme ayrılan kitap, kavramsal konulara ve karakter örgütlenmesi tiplerine odaklanıyor. Kavramsal konularda, kişilik örgütlenmesinin gelişimsel düzeyleri ve bu düzeylerin klinik açıdan anlamlarını ele alan çalışma, birincil ve ikincil savunma süreçlerindeki temel kavramları büyük bir yalınlıkla tanımlıyor. Karakter örgütlenmesi tipleri kısmında, temel kişilik tiplerini ve birbirleriyle olan ilişkilerini tanımlayan yazar, psikanaliz pratiği dışındaki okuyucuya da sesleniyor.

Psikanalatik terapi ve kavramsallaştırma için mükemmel bir giriş kitabı.
-American Journal of Psychotherapy-

Psikoterapistler ve öğrenciler için çok gerekli bir kitap... Klinik hikayelerle ele alınan temel kavramlar, yaşam kazanıyor. Yalnızca dinamik psikoterapistler için değil, tüm meraklılar için önerilebilir.
-Canadian Journal of Psychiatry-

Nancy McWilliams, psikanalitik tanı konusunda, kısa zamanda bir klasik haline gelecek bir eser ortaya çıkarmış. Bu kitap yalnızca psikanaliz öğrencilerine değil çok geniş bir okur kitlesine sesleniyor.
-Clinical Social Work Journal-
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 520

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2009

Dil : Türkçe

Yorumlar 2
Mükemmel

Kutuphanenizde demirbaş niteliğinde bir kitap!

23.11.2020

psikoloji

Kitabın anlatımı oldukça akıcı ve duru. Tek seferde oturulup okunacak bir kitap değil. Daha çok oldukça çevreyi gözlemlenerek pekiştirilecek bir kitap. Savunma mekanizmaları ve kişilik tiplerini yoğun vaka paylaşımları ile anlatmakta.

20.11.2020

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.