Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Pulbiber Dergisi Sayı 1

Pulbiber Dergisi Sayı 1

Pulbiber Dergisi Sayı 1

Yazar: Kolektif
Yayınevi :

Mylos Kitap - Periyodik Yayınlar Dizisi

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 2789786033485


Pulbiber; aksini isteyenlere inat kadın sesinin ve kadın yazarların ağırlıkta olduğu, özlenen ve sevilen isimlerin bir araya geldiği, ezberlere-tabulara-eşitsizliğe karşı değinmedik konu bırakmayan dopdolu bir "Kültür Sanat Hayat" dergisi.

Pulbiber'in ilk sayısı Ekim ayında yayımlandı, ilk sayıda yazılarıyla aramızda olan isimlerden bazıları şöyle: Ayşen Gruda, Güner Kuban, Akasya Asıltürkmen, Gaye Su Akyol, Ayça Damgacı, Sevin Okyay, Mine Söğüt, Nermin Yıldırım, Ayça Ünüvar, Ayta Sözeri, Cenk Taner, Elif Güney Pütün, Umay Umay, Gonca Özmen, Janset Karavin, Kaan Koç, Melike İnci, Rafet Arslan, Utku Atalay, Yeşim Tabak, Zeynep Aksoy... Pulbiber'in Yazı İşleri Müdürü Özlem Özdemir, Yayın Yönetmeni ise Deniz Durukan.

1 Kasım'da yayımlanacak ikinci sayının kapak dosyası "Sanatta Sansür" ve bu sayımızla Devin Özgür Çınar, Siminya, Nur Can Kaya, Altay Öktem aramıza katılan yeni yazarlar olacak.

"Kültür Sanat Hayat" dergisi olarak yazın hayatına atılan Pulbiber dergisinin en önemli özelliği, yazarların tamamına yakınının kadın olması. Bunun temelinde bize verilen alanlarla yetinmeyip bunu genişletmek ve her alanda daha fazla görünür olmak yatıyor. Derginin yayın politikası; sadece kadınların sorunlarına, cinsiyet ayrımcılığına veya cinsel yönelimlerden dolayı ötekileştirilmeye karşı çıkmakla sınırlı değil. Hayata dair her şey Pulbiber'in de meselesi. Bunun içinde kültür de var, sanat da, edebiyat da, spor da var. Farkımız; kadınların dilinden ve dünyasından bir bakışla, alternatif bir yaklaşım sunmak.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 48

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Mylos Kitap

Sayfa Sayısı : 48

İlk Baskı Yılı : 2016

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız