Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Q Bebek İlk Kartlarım 1

Q Bebek İlk Kartlarım 1

Q Bebek İlk Kartlarım 1

6/10 - 28 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Kolektif
Yayınevi :

Q Bebek

Hızlı Teslimat
18 Kasım
Standart Teslimat
19 - 21 Kasım
* 75 TL üzeri bedava!
 • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
 • Barkod: 8680902003020

Q BEBEK ÜRÜNLERİMİZ

Erken çocukluk dönemi (0-6 yaş) boyunca Zeka Gelişimi temelde çocuğun farklı öğrenme deneyimleri ile karşılaşmasına bağlıdır. Bebek ve çocuklarla gerçekleştirilecek  en iyi öğrenme deneyimini onlarla birebir etkileşim içinde oynanacak oyunlarla sağlanabilir. 

 

Bu temelde setlerimiz bebek ve çocuklarımızın IQ & EQ gelişimlerini desteklemek üstün bir gelişim programını destekleyici nitelikte ve pedagojik ilkeler doğrultusunda Çocuk Gelişim Uzmanlarımız tarafından hazırlanmıştır.

 

Özel olarak hazırlanan, ailelerimiz tarafından rahatça kullanlabilecek özelliklerde ve zengin içeriklere sahip tüm Q Bebek ürünlerimizde bebek ve çocuklarımızın, IQ & EQ üst gelişimleri ile birlikte Bilişsel Gelişim, Dil Gelişimi, Sosyal-Duygusal Gelişim ve Motor Gelişim alanlarının desteklenmesi ve geliştirilmesi amaçlanmaktadır.

 

Q BEBEK İLK KARTLARIM KULLANIM

Doğumdan hemen sonra, bebeklerin retinaları tam gelişmiş düzeyde değildir. Yeni doğmuş bir bebeğin retinası sadece ışık ve karanlığı ya da siyah ve beyaz arasındaki çok güçlü karşıtlıkları (yüksek kontrastı) algılayabilir.

İlk üç ay içerisinde bebek tarafından görülen siyah ve beyaz görüntüler bebeğinizin retinası üzerinden beyine çok önemli görsel sinyaller gönderir. İşte bu güçlü sinyaller bebeğinizin beyin gelişimini artırmak ve görsel gelişimini hızlandırmak açısından çok önemlidir.

Üçüncü aydan sonra görsel uyarıcı olarak siyah ve beyaz rengin arasına kırmızı da katılır.

Dünya üzerinde yapılan araştırmalar da ilk 6 ayda yüksek kontrastlı objeler görmesi sağlanan bebeklerde görsel uyarılmanın artması sonucunda beyin gelişiminin hızlandığı gözlenmiştir.

 

Q Bebek İlk Kartlarım 0-6 ay arasındaki bebeklerimiz için özel olarak hazırlanmıştır.

 

Setimizde toplam 20 kalın karton kart ve arkalı önlü 40 adet siyah-beyaz ve kırmızı birbirini takip eden illüstrasyon vardır. Ayrıca kutu içerisinde çelik asma halkası da mevcuttur.

 

Tüm resimler özel olarak birbirinin kontrası olacak şekilde hazırlanmıştır.

 

Kartlar üzerinde belirtilen sıralama ile kullanılmalıdır. Sıralamanın değiştirerek kullanılması tavsiye edilmemektedir.

 

Kartlar üzerinde bulunan deliklerinden kutuların içinde bulunan asma halkalarına takılarak bebeklerin puset ya da beşiklerine görebilecekleri gibi asılır. Ve 1 gün süre ile ön yüz, 1 gün süreyle diğer yüz asılı kalır. Kartlar askıda takılı iken bebeğinizle kartlar hakkında konuşabilirsiniz. Ancak burada önemli olan unsurun bebeğin karttaki resmin ne olduğunu anlamasından çok, gün içerisinde resimde bulunan kontrastları gözleri ile takip edebilmesi ve bu takip sonucunda beyninin uyarılması olduğunun unutulmaması gerektiğidir. Tüm kartların bitimine kadar aynı işlem tekrarlanır.

Kartlarımız belirtilen süre ve sıralama dışında düzensiz aralıklarla ve belirsiz sürelerde elde gösterimlerde  arzu edilen düzeyde olumlu etki sağlamayacaktır.

 

Kartların ve askı zincirinin bebek ve çocuklarımız tarafından ağıza alınamamasına, kazalara sebebiyet oluşturabilecek şekilde ve kendisine zarar verecek şekillerde kullanılmamasına lütfen dikkat ediniz.Q Bebek İlk Kartlarım ailelerimiz tarafından rahatlıkla kullanılabilecek şekilde hazırlanmıştır.

 


 • Kart ebadı: 12,5x11,5

 • Kutu ebadı: 14x13

 • Kutu cinsi: Mukavva

 • Kart cinsi: Karton

 • Kart sayısı: 20 adet

 • Kutu: Mukavva

 • Yaş grubu:0-6 ay

 • (Tanıtım Bülteninden)

  İlk Baskı Yılı : 2014

  Dil : Türkçe

  Yorumlar 0

  Henüz yorum yapılmadı!

  x

  İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız