Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Radyo İçin 3 Oyun

Radyo İçin 3 Oyun

Radyo İçin 3 Oyun

Kab Bin Züheyr - Şeyh Ali Semerkandi - Hacı Bektaş-i Veli

Yayınevi :

Edille - Tiyatro-Oyun Dizisi

Satış Dışı
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 2880000065005


Tanzimat döneminde yazılan tiyatro eserlerinin çoğu, gerek ele aldıkları konuların kamuoyunun gündeminden çıkmış olması ve gerekse tiyatro tekniği bakımından taşıdıkları bazı zaaflar dolayısıyla, fakat en çok da kullanılan dilin eskimesi sebebiyle bugün unutulmuştur. Namık Kemal, tiyatro eserlerinde şiirlerine ve romanlarına göre çok sade ve yalın denilebilecek bir dil kullanmış olmasına rağmen aradan geçen zamanda onun eserleri de unutulmaya yüz tutmuştur.

Bugüne kadar -bazı yayınevlerinin ticari amaçlarla yaptığı- sadeleştirilmiş yayımları göz ardı edersek çeşitli araştırmacıların yaptığı, bilimsel yöntemlere uygun yayımlara da yeni basımları yapılmadığı için bugün ulaşmak zordur. Bu düşüncelerle Namık Kemal'in tiyatro eserlerini yeni harflerle üç cilt halinde topluca yayımlıyoruz. Tanzimat dönemi Türk edebiyatının bu güçlü şahsiyetinin diğer eserleri ve yazılarıyla olduğu kadar tiyatro eserleriyle de yeni kuşaklar tarafından tanınmasının yararlı olacağı kuşkusuzdur.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 130

Baskı Yılı: 1997


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 85

Baskı Yılı: 1997


Dili: Türkçe
Yayınevi: Edille

İlk Baskı Yılı : 1997

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.