Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Resulullah (sav) Efendimizi Rü'yada Nasıl Görebiliriz?
Resulullah (sav) Efendimizi Rü'yada Nasıl Görebiliriz?

Resulullah (sav) Efendimizi Rü'yada Nasıl Görebiliriz?

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Standart Teslimat
17 Haziran - 22 Haziran
* 125 TL üzeri bedava!
  • 125 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786054791033

Resulullah (sav) Efendimizi Rü'yada Nasıl Görebiliriz? Kitap Açıklaması


Hz. Peygamber (s.a.v.) Efendimiz Hazretleri "Beni rü'yâsında gören kişi hakîkaten beni görmüştür." (Müslim) buyurarak devr-i saadetlerinden sonra da kendilerinin görülebileceğini ve bunun büyük bir fazîlet olduğunu beyân etmişlerdir.

Manevî görevli Hakk erleri, insanları Nebî (s.a.v.) hazretlerine ulaştırmak vazifelerini çeşitli şekillerde yerine getirmişler, tâliblilere âhirette Nebî (s.a.v.)'in şefaatine nâil olmanın yollarını anlattıkları gibi bu dünyada da ol Nebiyy-i Muhterem (s.a.v.)'in cemâline, bereketli nazarlarına hatta sohbetlerine kavuşmanın yollarını göstermişlerdir.

Yayınevimizin kurucusu Muhterem Üstadımız Ömer Muhammed Öztürk de bizleri; hâlleri, sözleri ve eserleriyle her hususta Sünnet-i Seniyye'ye kılavuzlamışlar, Resûl-i Ekrem (s.a.v.) Efendimiz'in cemâl-i bâ kemâliyle müşerref olmamıza vesîle olacak duâ, ibâdet ve tavsiyeleri istifademize sunmuşlardır. Kendilerine şükran ve minnetlerimizi arz ederiz.

Yine zât-ı âlîlerinin tavsiye ve talimatları ile, 19. yüzyılda yaşamış maneviyat ehli Ehl-i Sünnet âlimlerinden Yusuf en-Nebhâni (k.s.)'un "Saâdetü'l Dâreyn" isimli eserinin konumuzla ilgili kısmının tercüme ve bazı notlarla şerhinden ibâret olan bu eseri "Resûlullâh (s.a.v.) Efendimiz'i Rü'yada Nasıl Görebiliriz?" adıyla istifadenize sunuyoruz.

Eserin okuyanlara faydalı olmasını diler, dünya ve ahirette Peygamber (s.a.v.) Efendimiz'e kavuşmamıza vesile olmasını Cenâb-ı Hakk'tan niyâz ederiz.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 112

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Misvak Neşriyat Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2013

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.