Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Romanseke Çilmisi

Romanseke Çilmisi

Romanseke Çilmisi

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Firat Ceweri
Yayınevi :

Avesta Yayınları

Standart Teslimat
25 - 27 Ekim
* 75 TL üzeri bedava!
  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • Barkod: 9786059082402


Çapa nu ya "Romanseke Çilmisi" derket Çapa duyemin a "Romanseke Çilmisi" a çiroken Firat Ceweri, di nav weşanen Avesta de derket.

"Ere Malina min, mina ku tiştek ji dile min qetiyabe, dilşahiya min di qirika min de ma. Min nameya te di nav desten xwe de guvaşt, ez hedika li ser çokan runiştim, min xwe li ser dev avet ser nivine xwe u ez bi iskina zarokeki giriyam."

Firat Ceweri di "Romanseke çilmisi" de hemu tabuyan dişikine, stil u awayen nu bi kiraseki kurmanci i spehi diceribine, trajedi u ironiye di nav hev de dihune u çiroka kurdi ber bi çiroka gerduni ve dikişine…

"Her kes nikare mina Firat Ceweri bi behneke direj hunera kurteçiroke bi kar bine." Der Kleine Bund, 1996 (Rojnameya almani)

"Firat Ceweri niviskareki nu u balkeş e."
Svenska Journalen 1986 (Kovara swedi)

"Firat Ceweri li ser detayen hur radiweste, fikren kur di wan de dibine u tine ber çavan. Ez bawer dikim ew e bibe hostaye pexşane." Emerike Serdar, Rya Teze, 1993 (Ermenistan)
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 80

Baskı Yılı: 2015


Dili: Kürtçe
Yayınevi: Avesta Yayınları

Sayfa Sayısı : 80

İlk Baskı Yılı : 2015

Dil : Kürtçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız