Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Ruh Ölümden Sonra Nereye Gider

Ruh Ölümden Sonra Nereye Gider

Ruh Ölümden Sonra Nereye Gider

Yayınevi :

Okyanus Yayıncılık - Doğu Öğretileri Dizisi

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789756529478


Ecel gelince can bedenden ayrılır. Ten, eski bir hırka gibi bir yana atılır. Topraktan gelen ten toprağa, ezeli nurdan gelmiş ruh da kendi yerine gider.
- Mevlana

Ölümden sonra yaşam sorunu çok eski zamanlardan beri insanoğlunun zihnini meşgul etmektedir. Yaşamın ölümden sonra devam edip etmeyeceği ve ölümden sonra ruha ne olacağı sorusu insanı hep meraklandırmştır. Elinizdeki bu kitap adından da anlaşılacağı üzere bu konuyu açıklıyor ve çağlar öncesinden gelen soruya bir cevap arıyor.
Ünlü yoga ustası Swami Sivananda'nın konuşmalarından derlenmiş bu kitap başta Hindu bakış açısına göre ölümden sonraki Ruhun oluş hallerini karma ve genedoğum inancına dayandırarak anlatmaktadır..
Kitapta aynı zamanda Müslümanlık, Musevilik ve Hıristiyanlık gibi tek tanrılı dinlerin ölümden sonraki yaşama dair inançları ve bu inançların nereden kaynaklandığı ile ilgili düşünceler bulunmakta; Pisagor, Eflatun, Schopenhauer gibi batı düşüncesinde etkili olmuş felsefecilerin de konuya ilişkin yaklaşımları sergilenmektedir.
Ayrıca kitabı türkçe yayına hazırlayan tarafından derlenmiş, konu ile örtüşen Yunus Emre'den, Mevlana'dan, Buda'dan, Dalai Lama'dan da alıntılar bulunmaktadır.
Yaşamın fiziksel ölümden sonra bile devam edebilen bir şey olduğuna inananlar ve inanmayanlar için...Sayfa Sayısı: 176

Baskı Yılı: 2006


Dili: Türkçe
Yayınevi: Okyanus Yayıncılık

İlk Baskı Yılı : 2006

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.