Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Rusya Tarihi

Rusya Tarihi

Rusya Tarihi

Çevirmen: Figen Dereli
Yayınevi :

İnkılap Kitabevi - Tarih / İnceleme / Biyografi Dizisi

Tükendi
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789751031839


Başlangıcından günümüz post-komünist Rusya'sına kadar olan evreyi tek ciltte toplamayı başaran ve Rusya'nın politik, askeri, ekonomik, sosyal, kültürel geçmişini, uluslararası ilişkilerini ve iç dinamiklerini objektif bir değerlendirmeyle ele alan Rusya Tarihi, kapsamlı ve bilimsel bir kaynak.

Yazarlar Nicholas V. Riasanovsky ve Mark D. Steinberg, özellikle son bölümlerde, Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği ve çöken komünizm sonrasında ülkenin politika, toplum ve kültür üçgeninde yaşadığı karmaşık deneyimi detaylarıyla ele alıyor.

"Kievan zamanından günümüze kadar uzanan süreci tek cilde sığdıran Rusya Tarihi, bu alanda yazılmış en iyi kitaplardan biridir. Bu kitap, Rusya/Avrasya tarihi hakkında yapılan önemli akademik tartışmaları sentezleyerek zaman içinde temel akademik konuların nasıl geliştiğini gösteren tarihi tartışmalara giriş niteliği taşıyor. Hem kılavuz, hem de kaynak niteliğinde."
Glennys Young, Washington ÜniversitesiSayfa Sayısı: 747

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: İnkılap Kitabevi

Sayfa Sayısı : 747

İlk Baskı Yılı : 2011

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız