Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


SPSS Uygulamalı - Pazarlama Araştırmalarına Giriş

SPSS Uygulamalı - Pazarlama Araştırmalarına Giriş

SPSS Uygulamalı - Pazarlama Araştırmalarına Giriş

Veri Elde Etme - Örnekleme - Analizler

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Seçkin Yayıncılık - İşletme-Finans-Pazarlama Dizisi

  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • Barkod: 9789750238673


Pazarlama Araştırmalarına Giriş dersinde okutulabilecek olan ve bütünüyle güncellenmiş, 5. baskını yapan kitapta konuların anlatılışındaki kullanılan dilin; basit, anlaşılır, terminolojiye dayalı ve güncel olmasına dikkat edilmiştir. Ayrıca, yeni baskıda birçok haber, olay ve araştırma uygulamaları eklenerek, öğrencilerin konuyu daha kolay anlamaları amaçlanmıştır. Konu anlatımlarının sonlarında, öğrencilerin araştırma yapma, analiz etme ve yorumlama yeteneklerini geliştirmek için, e-araştırma başlığı altında internet uygulamaları eklenmiştir.

Pazarlama araştırmalarında kullanılan metrik ve metrik olmayan hipotez testleri, deneysel tertipler, istatistiksel analiz yöntemleri SPSS paket program kullanılarak anlatılmıştır. Bütün bunların yanında genel olarak bir alan araştırmasında kullanılan veri kaynak türleri, veri toplama araçları ve örnekleme gibi konular ayrıntılı bir şekilde anlatılmıştır.

Kitap, her ne kadar işletme bölümleri için ders kitabı olarak hazırlansa da, konu ile ilgilenenlere ve araştırmacılara da yardımcı olacak niteliktedir. Ayrıca, kitabın yazarları tarafından ders anlatımını desteklemek amacı ile her bölüm için hazırlanmış sunumlar, kitabı dersinde kullanacak olan akademisyenlere verilecektir.

Kitapta Bulunan Konu Başlıkları

Birincil ve İkincil Veri Kaynakları
Pazar araştırmalarında önemli veritabanları
Nicel ve Nitel Araştırma Türleri
Veri Toplama Araçları
Örnekleme yöntemleri
Deneysel Tertipleri
Metrik ve Metrik Olmayan Hipotez Testleri
Çapraz Tablolar ve Ki Kare Analizi
Regresyon
Lojistik regresyon
Korelasyon
Varyans Analizi
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 457

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Seçkin Yayıncılık

Sayfa Sayısı : 457

İlk Baskı Yılı : 2013

Dil : Türkçe

;

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız