Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Sağlık İşletmelerinde Maliyet Depo Stok ve Envanter Yönetimi

Sağlık İşletmelerinde Maliyet Depo Stok ve Envanter Yönetimi

Sağlık İşletmelerinde Maliyet Depo Stok ve Envanter Yönetimi

Yayınevi :

Beşir Kitabevi

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786055910792


Dünya Sağlık Örgütü tarafından gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde sürdürülen sağlıkta dönüşüm projelerinin ortak hedefi her sene daha çok artan sağlık harcamalarına mali kaynak sağlayabilmektedir. Bir sağlık işletmesinin hizmet faaliyetlerini nitelikli, etkili ve verimli sürdürebilmesi sağlık hizmeti alanlar açısından çok önemlidir. Stok planlaması, depo ve envanter yönetimi sağlık işletmesinin hizmet üretiminde aktiflerin % 10-15'ini oluşturmaktadır. Etkin depolama yapılamayan sağlık işletmelerinde bu oran % 30'lara kadar çıkmaktadır. Bir sağlık yöneticisinin en önemli görevi sağlık işletme varlıklarını iyi yönetmektir.

Kitabın içinde okuyucu ile paylaşılan maliyet yönetimi, stok, envanter ve depo kontrolü, finansal muhasebe, faaliyet tabanlı maliyetleme ve maliyet yönetimi ile bağlantılı olarak anlatılmıştır. Kitapta teorik bilgilerle pratik bilgiler birlikte verilmiş, günümüzdeki sağlık işletmelerinin sağlıkta dönüşüm programı çerçevesinde mali olarak nasıl yönetilebileceği anlatılmıştır. Sağlık işletmesi yöneticileri hem koruma, hem tanı, hem tedavi, hem de bakım vb. hizmetlerini tüm ihtiyaç sahiplerine kesintisiz ve nitelikli verebilmek için son derece etkin bir maliyet yönetimi sistemini uygulamaya koymakla yükümlüdür. "Maliyet yönetimi bir işletme için adeta var olma veya yok olma meselesidir".
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 175

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Beşir Kitabevi

Sayfa Sayısı : 175

İlk Baskı Yılı : 2013

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız