Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Sağlıklı İnsan İlişkileri ve Etkili İletişim

Sağlıklı İnsan İlişkileri ve Etkili İletişim

Sağlıklı İnsan İlişkileri ve Etkili İletişim

Yayınevi :

Pegem Akademi Yayıncılık - Eğitim Dizisi

Satış Dışı
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786053645115


Türkiye'de bugüne kadar yazılan İnsan İlişkileri ve İletişim kitaplarında, etkili iletişim, stres, beden dili, duygular ve aile ilişkileri konularının birçoğu veya bazıları yoktur. Yazara göre bu tür kitaplarda, bu konuların mutlaka bulunması gerekir. İşte elinizdeki kitap, bütün bu eksiklikleri tamamlamaya çalışmıştır.

Öte yandan bütün dünyada olduğu gibi Türkiye'de de gençlerin bir kısmı, nitelikli bir eğitim alarak çok paraya, büyük unvan ve yüksek makamlara sahip olabiliyorlar. Buna karşılık yaşamlarını, kanser gibi çaresiz hastalıklarla ve acılar içinde kıvranarak, mutsuz bir şekilde geçiriyorlar. Bu durumda, bireyin başarılı olduğu ve ona verilen eğitimin görevini yerine getirdiği söylenebilir mi? O halde eğitim, gençlere sadece başarılı olmayı ve çok para kazanmayı değil aynı zamanda sağlıklı ve mutlu yaşamayı da öğretmelidir. İşte bu kitabın öteki kitaplardan farkı, bu konularda da gençlere rehberlik etmeyi amaçlamış olmasıdır.

Ayrıca boşanmaların gittikçe arttığı biliniyor. Bu sebeple kitapta, mutlu ailenin nasıl kurulup sürdürülebileceği ile gerek eş ve gerekse anne, baba-çocuk ilişkilerine öteki konulardan daha geniş yer verilmiştir. Kitabı okuyan öğrenci ve yetişkinler, özel yaşamlarında bundan yararlanabilirler. Çünkü mutlu aile, hem kadının hem de erkeğin bu konularda yeterli bilgi ve bilince sahip olmaları ile gerçekleşebilir. Oysa Türkiye'de aile ilişkileri, genellikle deneme yanılma yoluyla öğrenmelere ve tesadüflere dayanır.

Yine bu kitapta, öteki kitaplarda yer almayan, gençlere alternatif iş önerileri ve nasıl sağlıklı yaşanabilir? Başlıklı iki konu vardır. Bunlar, öğrenciler için ders içeriği kadar ve hatta ondan da önemli olabilir. Çünkü üniversiteyi bitiren pek çok genç, kendi alanları ile ilgili iş bulamıyorlar. Öte yandan işi olanların bir kısmı ise bedensel veya ruhsal sağlıklarını koruyamıyorlar. Onun için gençlerin, bu konularda bilgilendirilmeleri bir zorunluluk haline gelmiştir.

Sosyal bilimlerin konuları her ne kadar öğrencilerin dikkatini çekse bile yine de bu konularda yazılan pek çok kitap, sıkıcıdır. Oysa yazar, kitabının ilgi çekici olduğunu düşünmekle birlikte bunu daha da artırabilmek için her konuya ait özlü sözlere ve okuma parçalarına yer vermiştir. Kitabı, öteki kitaplardan ayıran en önemli farklılıklarından biri de budur. Bunları okuyan öğrenci ve yetişkinler, büyük bir zevk duyarak eğitilebilirler.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 200

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

Sayfa Sayısı : 200

İlk Baskı Yılı : 2013

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız