Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Sağlıklı Yaşam ve Pazarlama
Sağlıklı Yaşam ve Pazarlama

Sağlıklı Yaşam ve Pazarlama

Yayınevi : Beta Yayınları
Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786053332336

Sağlıklı Yaşam ve Pazarlama Kitap Açıklaması


'Sağlıklı Yaşam ve Pazarlama' adlı yayın, son yıllarda hızla büyüyen sağlıklı yaşamı kavramını pazarlama çerçevesinde ele alıyor. Kitap, sağlıklı yaşam tüketicisini hedefleyen işletmeleri, sağlık kurumlarını, sigorta şirketlerini, toplumda davranış değişikliği yaratmayı hedefleyen kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarını, çalışanlarına sağlıklı yaşam programı sunmak isteyen kurumları ve bu alana ilgi duyan akademisyenleri hedefliyor. Kitapta; sağlık ve sağlıklı yaşam kavramları, sağlıklı yaşamla ilgili yaklaşımlar, sağlıklı yaşam ve tüketici davranışı, sağlıklı yaşam pazarı ve pazarlaması gibi başlıklar ve sağlıklı yaşam tüketicisini tanımlamaya yönelik araştırmanın sonuçları yer alıyor.

21. Yüzyılın En Hızlı Büyüyen Trendlerinden Birinin Pazarlama Çerçevesinde Değerlendirilmesi Sağlık hizmetleri pazarı tüketicilere ağırlıklı olarak hastalıkları iyileştirmeye yönelik çözümler sunarken, sağlıklı yaşam pazarı ve bu pazarda faaliyet gösteren işletmeler tüketicilere daha iyi bir yaşam vadetmektedir. Sağlıklı yaşam tarzının önemi herkes tarafından kabul edilse de, herhangi bir sorun yaşamadan bu konuda çaba gösteren kişilerin sayısı azdır. Ancak kitle iletişim araçlarının da etkisiyle, beslenme, egzersiz, sağlıkla ilgili sorumluluk alma, stres yönetimi, kişiler arası ilişkiler ve maneviyat gibi boyutları kapsayan sağlıklı yaşam tarzı ile ilgili bilinçlenme her geçen gün artmakta ve sağlıklı yaşam pazarı hızla gelişmektedir. Türkiye'de sağlıklı yaşamı pazarlama çerçevesinde ele alan ilk çalışma olan bu kitabın, sağlıklı yaşam tüketicisini hedefleyen işletmelere, sağlık kurumlarına, sigorta şirketlerine, toplumda davranış değişikliği yaratmayı hedefleyen kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarına ve bu alana ilgi duyan akademisyenlere rehberlik edeceği düşünülmektedir. Sağlıklı yaşam 21. yüzyılın en hızlı büyüyen trendlerinden biridir ve bir bilim dalı olarak pazarlamanın bu trendle teorik ve pratik anlamda etkileşim içine girmesi kaçınılmazdır.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 163

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Beta Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2015

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.