Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Şahika
Şahika

Şahika

Yazar: A. J. Cronin
Çevirmen: Pınar Temurcan
Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786055831905

Şahika Kitap Açıklaması


Genç bir doktor, 1920'lerde salgın hastalık, fakirlik ve batıl inançlarla karşı karşıya kalır… "Hasta, Williams adındaki bir çelik ustasının karısı olan genç bir kadındı. Andrew deli gibi çarpan kalbiyle yatağın kenarına yaklaşırken içinde bulunduğu durumun ağırlığını hissetmeye başladı, hayatının dönüm noktasındaydı. Diğer öğrencilerle birlikte Profesör Lamplough'un gözetimindeki dersleri izlerken bu ânı defalarca hayal etmişti. Tek başınaydı, önündeki vakaya kimseden yardım almadan tanı koyması ve tedavi etmesi gerekiyordu. Ani bir sancıyla, böyle bir görev için fazla endişeli, tecrübesiz ve son derece hazırlıksız olduğunun farkına vardı."

Andrew Manson, yeni mezun bir doktor olarak göreve başladığı maden şirketinde, bir anda kendisini büyük bir belanın, bir salgın hastalığın kavurduğu bir köyde bulur. Kimse, maden şirketine karşı başkaldırmaya, sorunu çözmek için elini taşın altına koymaya cesaret edemezken, Manson, kalbindeki büyük inançla çevresine umut dağıtmaya başlar…

Pek çok modern yazara ilham veren, sinema filmi ile milyonlarca insanı etkilemeyi başaran Şahika, yazıldığı günden bu güne yetmişin üzerinde ülkede yayınlanan bir kült roman…
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 521

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Altın Bilek Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2015

Dil : Türkçe

Yorumlar 1
Kesinlikle okunmalı

ah biz insanlar!  insanların zaman içinde, yaşadığı durumlar karşısında nasıl değiştiğini anlatan, bu konuda okuduğum en iyi romanlardan biri.hırslarımız uğruna masumiyetten nasıl uzaklaştığımızı, elde etmek istediklerimiz uğruna dürüstlükten nasıl vazgeçtiğimizi, nasıl tatminsiz olduğumuzu, hep daha fazlasınız istediğimizi, kısacası insan olmayı anlatıyor. insan üzerine yazılmış en iyi kitaplardan biri bence. kesinlikle okunmalı. ben çok büyük bir zevkle okudum.  tavsiye ederim.

23.05.2015

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.