Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Sahipsiz Mezarlar

Sahipsiz Mezarlar

Sahipsiz Mezarlar

Hangimiz Burada Dört Mevsimi Gördük Ki

Yayınevi :

Karina Kitap

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786056355585


Ferman Süleyman Yılmaz, mayınların gölgesinde bir coğrafyanın, göç ve töre gerçekliğini çarpıcı bir üslupla sergilediği bu romanında, kalemini bölge insanının kalbinde taşıdığı acılara, hüzne batırıp batırıp yazıyor sanki. Sahipsiz Mezarlar, gerçek bir öyküden esinlenerek yazılmasının yanında bu yönüyle de insanın içindeki en 'insani' duyguları harekete geçiriyor.

"Türkiye'nin en küçük coğrafi bölgesi ama ülkenin en büyük acılarını yaşayan bölgesidir Güneydoğu Anadolu. Onların hayatlarını, onların acılarını beyaz sayfalara sığdıran nice insanlar vardır. Onlar, kendi topraklarından son umutları yok diye kaçtılar. Yaşadıkları göç hayatı, onların umut kapılarını aralayabilecek mi? Acılarını hep yüreklerine akıttılar. Onların dertlerini dinleyen ozanlar oldu. İşte o vakit kendi dertlerini dillendiren ozanları dinlediklerinde mum gibi eridiler. Gurbet yollarında, daha önce hiç duymadıkları hâlde acılarını içinde taşıyan türküleri dinlediklerinde ister istemez hep birlikte eşlik ettiler. Manaları aynı olan bu ağıtlarla, yer gök inler, toprak, dökülen gözyaşlarıyla sulanır.
Gittiler… Göçmen kuşlar gibi bir yerden bir yere sürekli taşındılar. Ama ne arkalarından bakan, ne ağlayan, ne el sallayan, ne su döken, ne de uğurlar olsun diyen kimse oldu."


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 120

Baskı Yılı: 2013


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 92

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Karina Kitap

Sayfa Sayısı : 120

İlk Baskı Yılı : 2013

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız