Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Sanat Dünyamız Sayı: 155

Sanat Dünyamız Sayı: 155

Sanat Dünyamız Sayı: 155

Yazar: Kolektif
Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 2789786045488


Sanat Dünyamız dünyada ve Türkiye'de sanatı araştırmaya devam ediyor:
Adrián Villar Rojas , Ali Artun, Peter Buggenhout, İhsan Oturmak
ve daha pek çok sanat insanı ve eser Sanat Dünyamız'ın 155. Sayısında
Adrián Villar Rojas
1980 Arjantin doğumlu sanatçı Adrián Villar Rojas'ı ve çalışmalarını İstanbul Bienali sergi koordinatörü Elif Kamışlı kaleme aldı.
Ali Artun ile Söyleşi: Sanatın Direnişinden Hayatın Hafızasına
Türkiye sanat tarihinin pratikte ve teoride en entelektüel üreticilerinden biri olan Ali Artun, Nazlı Pektaş'ın hazırladığı bellek/emek dizisinin bu sayıdaki konuğu oldu. Sergiler, sanatçılarla, sanat kurumlarıyla çalışmalar, sanathayat dizisi ve e-skop online dergi söyleşinin konuları arasında yeraldı.
Büyük Bir Balkan Tiyatrosunda Karşılaşmak
Roman Uranjek ve Radenko Milak'ın anıların rastlantısallığını irdeledikleri laboratuvarları, Ali Akay küratörlüğünde İstanbul'da Krank Sanat Galerisi'ne taşındı: 23 Eylül-19 Kasım 2016'da yer alan "Tarihsel Karşılaşmalar" sergisini MSGSÜ Sanat Tarihi Bölümü araştırma görevlisi Ali Kayaalp yazdı.
FragMENtaTION dizisi no 26: Peter Buggenhout
Sanat Dünyamız'ın Necmi Sönmez küratörlüğünde süregelen fragMENtaTION dizisinin bu sayıdaki konuğu Peter Buggenhout oldu. Sönmez'in yazısında dediği gibi "'The Everchanging Repetition' projesinin son fotoğrafına daha da dikkatli baktığımızda, sağ tarafta Buggenhout'un parmak detayını, sol tarafta ise kırmızı, beyaz, yeşil renkleriyle çevrelenmiş olan bir boşluğu görüyoruz. Bu boşluk, sanatçının atölyesinde, belki de hazırlamakta olduğu diğer çalışmalara ait detayları gönderme yapıyor. Dolayısıyla bu çalışmayı şekillendiren de, sonlandıran da, sanatçının atölyesindeki diğer işleri oluyor."
Türkiye Sanatında Yeni Bir Hareketlilik: İhsan Oturmak
Kültigin Kağan Akbulut otuz yaş altı sanatçılar arasında en dikkat çekici isimlerden biri olan İhsan Oturmak ile bir araya geldi.
Köpeklerin İpek Yolu ya da "Köpeğin Halleri"
Mustafa Sevinç Mehmet Siyah Kalem, Francis Bacon ve Orhan Peker'i sanat tarihindeki esin kaynakları olarak sayıyor. "Köpeğin Halleri" serisini Gültekin Emre değerlendirdi.
İsviçre'de Şarlo Müzesi
Uğur Kökden Charlie Chaplin'in İsviçre'de Corsier-sur-Vevey'de açılan müzesi vesilesiyle ünlü sanatçı hakkında bir yazı kaleme aldı.
Onur Fırat Fen'in "Kof Serisi" Üzerine Bir Değerlendirme
Lütfiye Bozdağ genç heykeltıraş Onur Fırat Fen'i ve "kof" serisini değerlendirdi.
Endüstriyel nesne, sanat nesnesine nasıl dönüşür?
Orta Format e-dergisinin kurucu ve editörlerinden Şener Soysal endüstri nesnesini sanat nesnesine dönüştüren kriterleri araştırdı.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 96

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları

Sayfa Sayısı : 96

İlk Baskı Yılı : 2016

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız