Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Sanatta Muhafazakar Yapılanma

Sanatta Muhafazakar Yapılanma

Sanatta Muhafazakar Yapılanma

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Sefa Koyuncu
Yayınevi :

ActaMedya

Standart Teslimat
28 - 03 Kasım
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786058717107


2002'de 26'ncı sırada iken, bütün iç ve dış engellemelere rağmen, Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakanlığı döneminde Türkiye dünyânın 17'nci, Avrupa'nın ise 8'inci büyük ekonomisi olma başarısını gösterdi. Bu gelişmelerin neticesi olarak da halkın refâh seviyesi artdı.

AK Parti'nin; UNESCO insânî gelişmişlik listesinde 92'nci sırada olan ülkemizi üst seviyelere taşıyacak kültür san'at projeleri ise Gezi Parkı olaylarından, 17 ve 25 Aralık darbelerine uzanan süreçde engellendi.

Taksim'e Câmi yapılması, târihî Topçu Kışlası'nın yeniden inşâsı, Akm'nin yenilenmesi, Ayasofya'nın ibâdete açılması ve 2012 yılı ortalarında TBMM'ye gelmesi beklenen Türkiye Sanat Kurumu (TÜSAK) Kanûn Tasarısı, engellenen projelerin başında geliyor.

Bu da gösteriyor ki darbe teşebbüsleri sâdece ekonomimize değil, kültür ve san'at hayâtımıza, dolayısıyla entellektüel gelişmişliğimize de büyük zarâr veriyor.

İnanıyoruz ki, Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı Vizyon Belgesi'nde belirtildiği gibi Türkiye her alanda yeni bir atılım dönemine girerken, engellenen kültür san'at projeleri de tamâmlanacakdır.

Bu çalışmamızda, genellikle siyâsî ve ekonomik açıdan değerlendirilen olaylar zincirine bir de kültür san'at penceresinden bakılmasını sağlamayı hedefledik.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 256

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: ActaMedya

İlk Baskı Yılı : 2014

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.