Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Saraydan Sürgüne

Saraydan Sürgüne

Saraydan Sürgüne

Yayınevi :

Everest Yayınları - Roman Dizisi

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789752899247


Üç kıtayı zangır zangır titreten büyük bir imparatorluğun çöküşüne tanık olduğu sıralarda Selma Sultan henüz yedi yaşındaydı. İstanbul'da Çırağan Sarayı'nda dünyaya gelmesiyle başlayan hayat çizgisi zaten gerçek bir masal olarak yazılmıştı. Üstelik masal olamayacak kadar gerçek, gerçek olamayacak kadar masalsıydı bu hayat.
İmparatorluk ailesi, saltanatın sona ermesiyle birlikte sürgüne gönderilip Lübnan'a yerleşmişti. Hem ülkesini hem de babasını yitiren Selma, orada "yamalı çoraplı prenses" oldu, hayatının ilk aşkını tattı ve ömründe hiç görmediği bir Hint racasıyla evlenmeyi kabul etti. Hindistan'da mihracelerin şatafatlı hayatını, Britanya İmparatorluğu'nun son günlerini ve Gandi'nin başlattığı bağımsızlık savaşlarını yaşadı.

Ancak Lübnan'da olduğu gibi orada da yabancı kaldı. Sevmek istediği halk tarafından dışlanınca Paris'e kaçmaktan başka çare bulamadı. Sonunda gerçek aşkı orada buldu, ancak savaş yüzünden sevdiğinden ayrılmak zorunda kaldı. Bir kız çocuğu dünyaya getirdikten sonra, yirmi dokuz yaşındayken, yoksulluktan öldü.

Selma Sultan'ın kızı olan bu romanın yazan Kenize Murad, Osmanlı sarayını ilk kez sarayın içinden, Fransız mandası Lübnan'dan, feodal Hindistan'dan bakarak gözlerinizin önüne seriyor bu romanda. Saraydan Sürgüne, büyük bir aşkı anlatan, ender bulunabilecek romanlardan...Sayfa Sayısı: 597

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Everest Yayınları

Sayfa Sayısı : 597

İlk Baskı Yılı : 2011

Dil : Türkçe

Yorumlar 3

Tartışmasız harika

Son dönemde okuduğum en iyi tarihi romanlardan biri. Gerçek bir öyküden yola çıkarak oluşturulan bu eser, okuyucuyu hem bilgi hem de olay örgüsü açısından doyurucu nitelikte. Kurtuluş ve kuruluş yıllarına bir de hanedanlık mensuplarının gözünden bakmak isteyenlere tavsiyemdir.

19.10.2013

Çok güzel

Tarihi seven biri olarak bir çırpıda okuduğum muhteşem bir roman. Herkese okumasını ŞİDDETLE tavsiye ediyorum. Pişman olmayacaksınız.

20.04.2013

tavsiye ederim

Çok güzel bir kitap..Özellikle tarihi romanlardan hoşlananlara şiddetle yavsiye ederim...

27.01.2012

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız