Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Semboller

Semboller

Semboller

Evrensel Bir Dil

Çevirmen: Umre Deniz Tuna
Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789756154380


İnsanlık henüz ortak, evrensel bir konuşma diline sahip değil ama aslında bir yazı diline sahip: Sembollerin evrensel dili. Örneğin, kalp sembolünü gören herkes sevgiden, @ işaretini gören herkes e-postadan söz edildiğini hemen anlıyor. Ya da orak-çekiç sembolünü görenler komünistleri, gamalı haçı görenler ise Nazileri düşünüyor.

Dinsel ve politik sembollerden trafik işaretlerine kadar hepimizin gördüğümüz anda tanıdığımız, anladığımız pek çok sembol ve işaret gerçekten de evrensel bir dil oluşturuyor. Pek de farkında olmadan ve konuşmadan bu dille anlaşıyoruz, neden veya kimden söz edildiğini biliyoruz ya da yolun biraz ilerisinde keskin bir virajın olduğunu önceden öğreniyoruz. Peki, bu sembol ve işaretlerin nasıl ortaya çıktığını, bu evrensel dilin alfabesinin nasıl geliştiğini biliyor musunuz? Çizimler ve fotoğraflarla zenginleştirilmiş bu ilginç kitapta, Joseph Piercy günlük yaşamda kanıksadığımız bu sembollerin, işaretlerin gizli tarihlerini didikliyor; güvenliğimizi sağlayan yol işaretlerinden çamaşır suyu şişesinin üstündeki kafatası ve çapraz kemiklere, gülenyüzdenJ hashtag # işaretine kadar hemen her gün gördüğümüz, kullandığımız sembollerin, işaretlerin kökenlerini ve anlamlarını açıklıyor.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 168

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Aykırı Yayınları

Sayfa Sayısı : 168

İlk Baskı Yılı : 2014

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız