Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Sevgili Görünmeyen Ekonomist

Sevgili Görünmeyen Ekonomist

Sevgili Görünmeyen Ekonomist

9/10 - 1 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Tim Harford
Çevirmen: İbrahim Şener
Yayınevi :

Pegasus

  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 9786055360955


Çok Satan "Görünmeyen Ekonomist" in Yazarından

"Ekonomi hiç bu kadar sade anlatılmamıştı."
-The Times

Gündelik hayatın sıradan sorunlarına ekonomi açısından yaklaşıp yanıtlar veren Tim Harford okuyuculara meselelere farklı açılardan bakma yollarını sunuyor.

Diş ipinin somut faydaları var mıdır? Orgazm taklidi yapmak yanlış mıdır? İnternet için mükemmel kişi profili nasıldır? Ütü yaparken sıkılmak zorunda mıyız? Mükemmel bir yılbaşı hediyesi almak (tabii ki bu kitaptan başka) gerçekten olanaksız mıdır?

Ekonomistler size annebabalık hakkında, görgü kurallarının çetrefilliği hakkında ya da baştan çıkarmanın karanlık sanatları hakkında tavsiyede bulunacak kişiler olarak görülmezler. Ancak bestseller kitaplar yazarı Tim Harford gündelik ikilemler, muammalar ve merak ettikleriniz üzerine ekonomi araçları kullanarak pratik tavsiyelerde bulunduğu köşe yazılarında tam da bunu yapıyor. Aile kavgalarından borsaya, çorap satın almaktan hızlı aşklara kadar yaşam hakkında bilmek istediğiniz hemen her şeyin nükteli -ve tabii ki mantıklı- açıklamalarını bu sayfalarda bulacaksınız.

"Harford'ın kendi keskin ekonomi aletleriyle parçalayıp inceleyemeyeceği hemen hemen hiçbir durum yoktur."
-NEW STATESMAN

"Harford bazı büyük soruları sormaktan çekinmiyor ve bunları genellikle şaşırtıcı bir tarzda yanıtlıyor . . . zekice ve kapsamlı."
-SUNDAY TELEGRAPHSayfa Sayısı: 282

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: Pegasus

İlk Baskı Yılı : 2012

Sayfa Sayısı : 282

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!